A PayPal-ért kell fizetni?

Figyelt kérdés

Regisztráció előtt meg kérdeztem egy rokonomtól hogy mit is kell tudnom a PayPal -ról. Azt mondta, hogy fizetni kell minden hónapban egy 2000 Ft körüli összeget. Mivel erre nem nagyon találtam utalást és angolul se tudok túl jól, ezért bizonytalan vagyok benne.

Tehát a kérdésem: kell e fizetni a PayPal -ért?



2013. júl. 30. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kell érte fizetni semmit. Nekem már 7 éve van, szóval feltűnt volna.
2013. júl. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

De ha érteni akarod, hogy miből él a Paypal, akkor abból, hogy attól vonnak le jutalékot, aki a pénzt kapja.

Tehát ha fizetsz vele, akkor tök ingyen van, ha neked fizetnek, akkor pár százalékot levonnak.

De nyilván téged vásárlóként ez nem érint és havidíj sincs.

2013. júl. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vásárlóként annyiban érint, hogy icipicit rosszabb árfolyamon vált, mint a hivatalos középárfolyam. Ez mondjuk egy dollárnál 2-3 forint lehet kb.
2013. júl. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3


ezt teljes mértékben ki lehet küszöbölni, ugyanis választhatsz, hogy a Paypal végezze vagy a bankod (utóbbi esetben a terhelés devizában mutatkozik meg, előbbi esetben forintban, ekkor mutatkozhat meg az a bizonyos különbség amiről beszéltél)

2013. júl. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

mármint az átváltást végezze, ez kimaradt


csak ez az opció nem mindenki számára ismert

2013. júl. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén eddig vagy 10-12 vásárlásom alkalmával eddig nagyjából max 3-400 forintot jelenthetett, ha jelentett annyit így valóban nem foglalkoztam vele. Nekem megért ennyit hogy biztonságosan fizethessek. De köszi a figyelmeztetést.
2013. júl. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Engem sem igazán érdekel az a pár forint különbség, csak mint érdekességet mondtam.
2013. júl. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2013. júl. 31. 07:46
 9/9 anonim válasza:

Van egy 2010es táblázat, ott ezt írja a pénzfelvételre:

-25 000,-Ft alatt 250,-Ft a tranzakciós díj, 25000,-Ft felett ingyenes.

Nem tudom, hogy ez azóta mit változott.

És a küldésért is levon:

- 0 HUF-700,000 HUF -> 3.4% + 90 HUF

De gondolom ez is változott azóta.

2013. aug. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!