Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szocpol visszafizetésnek mi a...

Szocpol visszafizetésnek mi a menete, ha egészségügyi okokból nem sikerült a kistesó projekt?

Figyelt kérdés
Van egy kisfiam, szocpolt vállaltunk második gyermekre is és nem sikerült. Egészségügyi okokból csak lombikkal lehet második gyermek. Egy lombikra már elmentünk, de nem az sem sikerült. Sajnos elég drága így nem hiszem hogy végigcsináljuk az 5 alkalmat. Még lenne másfél évünk,de nem hiszem hogy mégegy lombikra elmegyek. Amúgy is 5 lombik után engednék el az összeget. Jelezzem már most a banknak? Vagy a kincstárnak? Mi a menete? Kell valami orvosi igazolás, vagy a meddőségiben kérjek? Tud vki segíteni? Jól tudom, hogy ilyenkor lehet esetleg kamatmentesem visszafizetni.
2009. okt. 12. 20:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom csak 3 indokot fogadnak el, hogy ne kelljen visszafizetni a szocpolt:

-ha az egyik fél meghal

-ha terhesség a 26. hét után elhal

- ha valamelyikőtök 100%-osan lerokkan.

Tavaly igényeltük mi is a szocpolt és erre én is nagyon rákérdeztem, hogy mikor nem kell visszafizetni. Az első gyerek nekünk is nehezen jött össze így féltem, hogy mi lesz ha a másodikkal is ez lesz, de nem így történt (már úton van). Kitartást nektek, ne görcsölj annyira, nyugodj meg, menj el egy természetgyógyászhoz és beszéld be magadnak, hogy össze fog jönni természetes úton. Nekem sikerült, neked is fog.

2010. febr. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :-)sajna méhenkívüli terhességek miatt nincs petevezetőm. De már nem aggódom. Azóta megtudtam hogy állítólag kamatmentesen kell visszafizetni. Jobb mint a semmi.
2010. febr. 3. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!