Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szabályos a számla eladás?...

Zoli17 kérdése:

Szabályos a számla eladás? Nem kamu számla, maradt adókedvezményem, nem tudtam igénybe venni, ezt át adom másik cégnek, (írok bevételi számlát) nem találtam benne semmi szabálytalant. Ti?

Figyelt kérdés
adózom utána, teljesen szabályosan, csak "a" cégnek van kedvezménye bevétele viszont B cégnek. nem ecseri féle rajzolt számla.

2013. jún. 18. 01:20
 1/3 tetro ***** válasza:
nem értem pontosan mit írsz, de tuti törvénytelen :D
2013. jún. 18. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt hívják "adóoptimalizálásnak" vagy adócsalásnak...

A számlának mindig valamilyen termék/szolgáltatás nyújtásához kell kapcsolódnia. Esetedben nincsen mögötte konkrét termék/szolgáltatás. Ez egy fiktív számla.


Az más kérdés, h amíg nem jelentenek fel, addig nehézkesen lehet ellenrizni, h ténylegesen történt-e szolgáltatásnyújtás/termékértékesítés.

2013. jún. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem se lesz ez frankó.


Azonban optimalizálás és csalás nagyon nem ugyanaz. Első legális, második nem.

2013. jún. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!