Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamenta hogyan is tovább?...

Fundamenta hogyan is tovább? hogy induljunk el?

Figyelt kérdés

Ezt a levelet kaptam mailban hihető a dolog?

ki mit ajánl?

szeretnék venni házat de nincs pénzünk albérletben élünk simán tudnánk hitelt fizetni 2 -en keresünk .

valamit szeretnénk kezdeni már de nem tudjuk hogy induljunk el


Tisztelt A-.....T....!


A Párjával történt megbeszélésünknek megfelelően küldöm a tájékoztatót 4 millió

kölcsön igénylésével kapcsolatban


4 millió forint 14 éves futamidővel számolva


43.853.-. Ft/hó 8 éven keresztül 8,9 % kamattal

36.733.- Ft/hó 6 éven keresztül 3,9 % kamattal


4 millió forint 17 éves futamidővel számolva


39.666.- Ft/hó 10 éven keresztül 8,9 % kamattal

33.000.- Ft/hó 7 éven keresztül 3,9 % kamattal


Természetesen magasabb kölcsön összeggel is lehetséges,max.8 millió forintig,az

ingatlan állaga és a jövedelmek nagysága határozza meg,az azonban biztos,hogy

mielőbb megnyitják a lakásszámlát,annál korábban tudnak kölcsönt igényelni,

tehát mielőbb elkezdeni a magtakarítást a Fundamenta számlájukon!.

Egy ilyen 4 milliós lakásszámlának az induló költsége 51.580.-Ft,ami akkor esedékes

ha találkozunk,úgyhogy úgy beszéljük meg a találkozót,amikor módjukban áll ezt az

összeget befizetni a számlanyitásra!


Üdvözlettel

Dr........ ...........

Vezető személyi bankár



2013. máj. 28. 14:59
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt mondták hogy akár összel vagy tavasszal is be tudunk költözni ha meg van amit szeretnénk nem hiszem le hogy ilyen egyszerü lenne segítsetek
2013. máj. 28. 15:01
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát a fentiekre csak azt tudom mondani, hogy jaj! Nagyon sok sebből vérzik ez az ajánlat és még rossz is.


Sorolom a problémákat:


1. A Fundamenta csak az ingatlan forgalmi értének maximum a 75%-át adja hitelbe, tehát vagy rendelkezel minimum 25% önerővel, vagy plusz ingatlan fedezet szükséges, máskülönben nem lesz hitel. (vidéken még több önerő kell.)


2. A Fundamenta 5 millió Ft forgalmi érték alatt nem fogad el ingatlant fedezetnek.


3. A 8,9% kamat az áthidaló hitelre extrém sok. Ma már 6-6,5%-on is lehet kapni államilag támogatott hitelt és ezt is össze lehet kombinálni lakáskasszával úgy, hogy pár év múlva át tudj térni a 3,9%-os hitelre.


4. A Fundamentás bankár "elfelejtett" tájékoztatni a többi induló költségről: értékbecslés (24.000Ft), Folyósítási jutalék (60.000Ft), Közjegyző és Földhivatal újabb 50-60.000Ft, Tulajdoni lap díja 2x 3000Ft


5. Ha a Fundamenta szerződéses összeg 4 millió, akkor a nyitási költség, azaz az induló költség 40.000Ft.


Egy államilag támogatott 4 milliós hitelajánlat a fenti ajánlattal összehasonlítva:


60 hónapig 45.600Ft, majd további 82 hónapig 30.680Ft


Értékbecslési díj nincs, folyósítási jutalék nincs, közjegyzői díjat visszatéríti a bank, tulajdoni lapok ingyenesek.


Sajnos önerőre, vagy plusz ingatlan fedezetre más banknál is szükség van.

2013. máj. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
az előttem szólónak maximálisan igazat kell adnom...
2013. máj. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Szép reggelt mindenkinek !


Beszéltem a személyi titkárral és ezt az üzenetet kaptam ??? fedheti ez a valoságot ? segítsetek légyszives mert nem akarunk rossz döntést hozni köszönöm minden kedves válaszadónak


Kedves T.... és ......s!


Elnézést kérek ha nem írtam világosan!

Azok a törlesztőrészletek,amelyeket kiszámoltam az aktuális

törlesztőrészletek 4 millió forintra.

Az általános tájékoztatás szerint a megtakarítást követően tudnak

igényelni ügyfeleink lakáskölcsönt,de amint írtam is,hogy azonnali

áthidaló kölcsönt tudnak igényelni,ami azt jelenti,hogy akár

néhány hónap múlva is tudják már igényelni a kölcsönt,és azzal a

törlesztéssel amit kiszámoltam Önöknek és az a négy millió forintra

érvényes,de mindez persze személyes találkozó alkalmával tökéletesen

érthető és világos,mert ennyi információ egyszerre nagyon tömény

és ezek szerint nem is fogalmaztam elég érthetően,tehát akár már néhány

hónap múlva valóban a sajátjukban lakhatnak ,szó nincs 15 éves megtakarításról,

15 és múlva lejár a kölcsönük, de amint írtam ezt személyesen tökéletesen meg

tudjuk beszélni!


Üdvözlettel

Dr.... ......

Vezető személyi bankár

2013. máj. 30. 06:26
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, ez az újabb levél semmilyen konkrét, használható információt nem tartalmaz.


Légy szíves tedd fel az alábbi, igen egyszerű kérdéseket a Fundamenta mobilbankárnak ÍRÁSBAN, és a választ is ÍRÁSBAN KÉRD!:


4 millió Ft-ért szeretnék lakást vásárolni, kaphatok ennyi hitelt, ha nincs plusz ingatlanom, amit bevonhatnánk fedezetnek?


Milyen értékű ingatlant fogad el a Fundamenta fedezetnek?


Kérem sorolja fel a hiteligényléssel kapcsolatos összes induló költséget: Értékbecslés? Földhivatali díjak? Közjegyzői díj? Folyósítási Jutalék? Tulajdoni lap díja?


Amikor ezeket megválaszolja, akkor lehet elgondolkozni, mennyire korrekt az ajánlat.

2013. máj. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 yany válasza:

Én elégedett vagyok a Fundamentával, de keresnék egy másik ügyintézőt ha, csak a szerződés kötéskor hajlandó személyes találkozóra...

Nálam így ment a hitelfelvétel:

Értékbecslés: Nem minden esetben ragaszkodnak hozzá, azt mondták reális a vételár, ezért nekem nem kellet.


Önerő kiszámítása: A vételár 1/3-ad része szorozva 1,2-vel

(4 millió vételárnál 1,6 millió)


Ügyvéd: 1%-ot kért, de ismerősök tapasztalatai alapján, le kell beszélni, mi tartozik bele, mert volt akinél egy egyszerű módosításért elkértek 30.000 Ft-ot az ügyvéd.


Tulajdoni lap: A Fundamenta csak a földhivatal által kiadott tulajdoni lapot fogadta el,(az ügyvéd is tud adni hiteles másolatot, de az nem jó nekik) 12000 Ft


Közjegyző: nem emlékszem pontosan Kb 15-20000 Ft


Kiutalás/hitelbírálati díj: Az induló költség tartalmazza, később nem kellet fizetni ezért.

2013. máj. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

21.59-es, legalább 4 féle Fundamenta hiteltípus létezik.


Te valószínűleg egy már lejáró megtakarítás utáni lakáskölcsönt igényeltél 3,9% kamattal, aminél nincs jobb, kedvezőbb, de a kérdező egy még csak most induló megtakarítást szeretne Azonnali Áthidaló Kölcsönként (AÁK) felvenni, aminek a kamata most 8,9% és egészen más feltételekkel lehet felvenni.


Ez egy egészen más hitel típus, mint a Tiéd és mások az induló költségei is.


Magas a kamata (még a normál banki hitelek között is van sok, ami olcsóbb) és a legmagasabbak az induló költségei is.


[link]

2013. máj. 31. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 yany válasza:

Meglévő, de nem lejárt megtakarítás volt, 8 évre kötöttem, kb 20 hónap után vettem fel a hitelt ( pontosabban ketten vettük fel ).

Az azonnali áthidaló kölcsön tényleg magas, de szerintem, a 30% állami támogatással versenyképes.

2013. jún. 1. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Az azonnali áthidaló kölcsön tényleg magas, de szerintem, a 30% állami támogatással versenyképes."


Ezt a mondatodat nem igazán értem.


A 8,9%-os áthidaló hitel még egy piaci kamatozású lakáshitellel sem versenyképes, mert azt is megkapod ma már fix kamatozással ennél sokkal alacsonyabb (7,4-7,9%), ahol az összes induló költséget elengedik. A hitelbe kezdetektől ugyanúgy bele lehet kombinálni lakáskasszával, amire jár a 30% támogatás és ki lehet használni az alacsony kamatú (3,9%)lakáskasszás hitelt is.

Ennél klasszisokkal jobb az a verzió, amikor 6-6,5% államilag támogatott hitel mellett fut a lakáskassza megtakarítás a 30%-os támogatással és ezt a hitelt is átválthatod az alacsony kamatú 3,9%-os hitelre.


Az a különbség, hogy az áthidaló időszakra így nem fizetsz egy drága, 8,9%-os hitelt, hanem helyette max 6,5%-ost kapsz és még az induló költségek javát - értékbecslés, közjegyző - visszakapod és folyósítási jutalék sincs .

2013. jún. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 yany válasza:
Valóban, így a legkedvezőbb, de a Fundamenta kiutalásáig fizetni kell a banktól felvett hitelt és az előtakarékosságot is. Biztos van akinek ez nem gond, de pl én ennyit nem mernék bevállalni.
2013. jún. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!