Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan fizessek ki 10 millió...

Hogyan fizessek ki 10 millió forint adósságot? Ha nem fizetek elárverezik a házam és az utcára kerülök a családommal.

Figyelt kérdés
2013. máj. 10. 22:11
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
28%

#8 és 9: De, felveheti úgy. Viszont a válás után (ami nem egyértelmű, hogy megtörtént-e) már nem felelős érte a házasátrs, csak a házasság ideje alatt.

Ha a ház a férj nevén volt és jelzáloghitelről beszélünk, akkor a válás után rendezni kellene a vagyoni helyzetet.


Kérdező:

- Milyen típusú hitelről van szó?

- Mi volt a fedezet? Ez kinek a tulajdonában volt/van?

- Ha a férj tulajdona, mikor szerezte?

- Írtál alá bármit is a hitellel kapcsolatban? Kezesség, adóstárs?

- Elváltatok már? Ha igen, volt vagyonmegosztás? a hitel kérdésében hogy döntött a bíróság?

2013. máj. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

11-esnek: Nem, nem veheti fel a tulaj tudta nélkül! Sehol!

Csak csalással. A ház a feleség tulajdona volt, csak az ő tudtával , és beleegyezésével (elég sok papírt alá is kell írni, személyi igazolvány, tulajdoni lap, miegymás bemutatásával) vehet fel bárki hitelt!

A férj pedig mindenképp adóstárs lesz!

A válásnál pedig rendezni kéne a viszonyokat, viszont, ha valaki nem fizet, akkor bizony viszik a kérót. Akár volt rendezve a válásnál, akár nem! Ja, és bizony a közösen felvett hitelnél bizony felelős a másik fél is, válás után is.

2013. máj. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
De bizony úgy vette fel, hogy én nem tudtam róla! Semmien papírt nem írtam alá, az én házam, már elváltam tőle nem sokkal később mikor kiderült ez az egész, a pénzről nem beszél, nem mondja meg mire költötte, a bíróság azt az ítéletet hozta, hogy fizetnie kell az adósságot, egy darabig fizette is, de most jó ideje nem fizet semmit, a házat már nagyon régóta próbálom eladni, a nagyszülőkkel egy házban élünk, a nagyszülők is próbálnak segíteni, de a kevés nyugdíjból aligha lehet, minden elmegy a rezsire, ételre, gyerekek ruháztatására, taníttatására, autórészlet, tankolás, az autót nem adhatom el ezzel járok dolgozni át másik városba, a volt férj se gyerektartást, se adósságot, se semmit nem fizet, albérletet meg nem tudunk fizetni. Segítsetek kérlek szépen titeket, mit csináljak?
2013. máj. 11. 10:34
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha te valóban nem írtál alá semmit akkor meg kell támadni a banki szerződést! ugyanis a TE tulajdonodra SENKI ember fia nem vehet fel jelzálogot a te beleegyezésed nélkül.


Ergo vagy a bank hibázott (a szerződés semmis és keressék a férjed a pénzért) vagy a férjed aláhamisította a nevedet - ez esetben azonban szintén a bank hibázott, hiszen neked személyesen kellett volna ezt megtenned, nekik meg ellenőrizni azt!

2013. máj. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Ès ha megtámadom a banki szerződését, akkor mi lesz? Ès ha hamísította az aláírásomat az nem bűncselekmény?

A banki hitel óta 10 év telt el, még mindig megvannak valahol a szerződések?

2013. máj. 11. 11:00
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

"Ès ha megtámadom a banki szerződését, akkor mi lesz?"


Adott esetben - ha tenyleg bizonyitani lehet, hogy csalással keletkezett -, érvénytelenné válik.


"Ès ha hamísította az aláírásomat az nem bűncselekmény?"


Ha hamisította, az okirathamisítás, büncselekmény és ezért neki komoly büntetés jár. Mellesleg EZT nemzetközi szinten is büntetik, tehát hiába van külföldön.


"A banki hitel óta 10 év telt el, még mindig megvannak valahol a szerződések?"


A szerzödéseket TERMÉSZETESEN örzik, még a teljes kifizetés után 10 évig legalább.


Sürgösen keress meg egy olyan ügyvédet, aki gazdasági, bankkölcsön vonalon tevékenykedik és az ö segitségével támadd meg a szerzödést. (De ha netán mégis te irtad alá valamikor, akkor még sokkal többe fog kerülni, ugyanis azt ki tudják deriteni, hogy az a te irásod, vagy - akßamennyire is jó - utánzat)

2013. máj. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem írtad alá és úgy vett fel a TE TULAJDONODBAN lévő házra hitelt, akkor megtámadható maga a szerződés is, illetve feljelenthető az exed és a bank is, mert egyébként lehetetlen ezt megtenni a kettő együttműködése nélkül.
2013. máj. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Ès ha érvénytelenítik, akkor nem kell visszafizetni a 10 milliót?
2013. máj. 11. 12:39
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

De igen -annak, aki kapta a pénzt. Vagyis a férjednek, a házadról meg lekerül a jelzálog, sőt, amit TE fizettél ki törlesztést még vissza is lehet perelni.


Mondjuk 10 év után necces, ezt már egy szakértőtől kéne megkérdezni, hogy mi az ügymenet.

2013. máj. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Ha nem tudtál róla, akkor az egész rendőrségi ügy! konkrétan csalás, okirathamisítás, meg a fene tudja még hogy mi, a bank részéről is. Azt mondjuk nem értem, hogy amikor ez kiderült, te nem néztél utána, vagy nem kérdeztél rá egy ügyvédnél?? Ez számomra hihetetlen, hogy valaki ennyire ne legyen tisztában azzal, hogy mit lehet, és mit nem a mai világban.

Azonnal menj a rendőrségre, és be a bankba is, hogy mutassák már meg azt a szerződést, amiről te nem tudtál, és a te ingatlanod a zálogfedezet! Ha nem a te aláírásod van rajta, azonnal menj feljelentést tenni a rendőrségen, és a pszáf-nél is!

2013. máj. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!