Szerintetek melyik a jobb befektetés az ezüst/ arany vagy a pénz félretétele?
Utánnanézegettem,az ezüst átlagos napi árfolyama 169-175ft/g és 23,87 - 24,81 USD/oz.
Egy 1 Oz tömb ,lapka,érme (31,10085g) beszerezhető 5400-7000ft körül.
és persze ez db áron többe kerül mint amennyit ér a napi árfolyam szerint,de ahogy utánna néztem amilyen igény van az ezüstre gyorsan merülhet ki az ezüst készlet,és így akár az ára is mehet fel.Szerintem 200-300 év múlva oké ,hogy klasszisokkal többet kapnék érte mint amennyiért vettem ,de még ebben az életben gondolkodom!
A másik meg a félretett pénz fokozatosan ,egy ideig jónak tűnik ,de bármikor lehet az ,hogya pénznemünk változik illetve a pénz értékét veszti.
Ti melyikkel fektetnétek be a későbbi napokra?
Ezzel én is így vagyok,hogy az ezüst jobb megoldásnak tűnik ,mert ugyebár a természetes készletek fogyóban így logikusan az árfolyam fel és fel megy.(logika szerint)
De ugyebár mostanság 172 forint/gramm az ezüst árfolyama ,de valahogy seholsem találni ennyiben,mindenhol csak átszámítva 215 -220ft/gramm áron találni,és amikor 25-40 év múlva szükség lenne erre az ezüst általi pénzre akkor nem túl biztos ,hogy növekedik annyit az árfolyam hogy megérje ezt nekem/nekünk.
Ebay-en már ilyen vadászgatós korszakomban szereztem 162grammos ezüstöt (átszámítva) 183,28 ft/gramm áron ,nameg eredeti Tag HEUER karórát 26,000 forintba és 95,000-ért tovább adtam ,de most nem ez a lényeg.
Az a baj,hogy nem túl átlátható ,ez az egész rendszer,hogy megéri -e ezüstbe fektetni ,mert nem biztos hogy amit most 220 ft -ért veszek az 40 év múlva az 220 vagy többet kerül.
Én ezüstbe kezdtem fektetni 2011 augusztusában, és azóta is ezüstpénzeket vásárolok. Én sosem a világpiaci árat nézem, hanem mindig azt az árat, amennyiért törtezüstként a legtöbbet adnak érte. Eddigi tapasztalatok szerint itt adnak érte a legtöbbet:
Itt én mindig az alsó ezüst "999-es ezüst" rublikáját nézem forintba. Én mindent ehhez az árhoz viszonyítok, nekem ez a színezüstár. Ez jelenleg 154 Ft. Amikor elkezdtem, 2011 augusztusában, akkor ez a szám 215 Ft volt, és nagyjából 2012 tavaszáig 205 - 220 Ft közti áron mozgott. Aztán 2012 tavasza óta folyamatosan 185 - 200 Ft közötti áron mozgott az ezüst, kétszer ment fel azóta 200 Ft fölé, egyszer 2012 októberben, egyszer 2013 februárban. Ekkor mindig 1-1 hetet volt 205 Ft körüli áron. Viszont idén március óta drasztikusan lecsökkent az ezüst ára.
Én eddig mindig átlag 200 Ft / színezüstgrammárral számoltam. Most lehet, hogy újra kéne ezt lassan gondolnom?
Én mindig törekedtem rá, hogy 200 Ft / színezüstgrammárnál kevesebbért vegyem az ezüstérméket. Az az elvem, hogy árában a hülye is tud venni, ezért én ára alatt vettem mindig is. Az ezüst 200 Ft-osok, amivel talán Te is fizettél még 1992 - 1995 közt, és jól emlékszel rájuk, nos azok 12 grammosak, 50%-os ezüstök, tehát 6 gr színezüstöt tartalmaznak. Így az én matekom szerint átlag 1200 Ft-ot értek mindeddig, én 1000 Ft-nál sosem adtam többet 1 darabért, legtöbbször 700 Ft/db árra jött ki, amikor vásároltam. Így még a mostani alacsony ezüstár mellett sem vagyok mínuszban!
Filozófiám még az is, hogy bár mindenféle régi pénzt gyűjtök (főként ezüstöt), tudni kell otthagyni a pénzt, ha sokat kérnek érte. Nem zavar, ha lyukas egy sorom. Majd jön egy olcsó darab pár éven belül.
Egyetemista vagyok, a félretett pénzemből régi pénzeket veszek - ha megéri. 2011 augusztusa óta kb. 140.000 Ft értékű 12 grammos, 50% ezüstpénzem van, valamint kb. 50.000 Ft értékű egyéb ezüstpénzem (pengők, koronák, ezüst emlékérmék, stb) van. Együttesen régi pénzekért (ezüstért, és másért egyaránt) összesen maximum 100.000 Ft-ot költöttem, a gyűjteményem értéke pedig bőven 200 ezer felett van. Megdupláztam a vagyonom. Megérte? :)
Én Neked is azt javaslom, hogy ne árába, pláne ne ára felett vedd a nemesfémet. Akkor honnan? Hát olyan emberektől, akik nem értenek hozzá! Szórj szórólapokat a városban, kérd el ismerőstől, rokonoktól a régi pénzeket, valamilyen felületen ismerjenek meg, hogy "ja, a régi pénzes gyerek", aztán beindul a bolt. Én a facebookon hirdetem magam, hogy régi pénzeket vásárolok. Aztán ha jön egy érdeklődés, megbeszélünk egy találkozót, az illető elhozza a pénzeit, megnézem, ér az egész 10 ezret, én meg adok neki 5 ezret. Ő is örül, én is örülök. Ez az üzlet - kicsiben.
Jó gyűjtögetést, jó befektetést.
Ha van olyan pénzed, ami nem nemesfém, eladnád, vagy ezüstre elcserélnéd, akkor írj! :)
Üdv.:
polarbeer
Kedves Utolsónak:
Vaterán, és egyéb aukciós oldalakon, érembörzéken ha veszel érmét, vagy befektetési nemesfém tömböt, akkor annak annyi az ára, amennyiért megveszed, arra nem jön rá plusz ÁFA.
A + ÁFA arra az esetre vonatkozik, ha erre külön szakosodott boltban veszi az ember a nemesfém érmét / befektetési tömböt. Ezt valóban nem ajánlom, azonban ezt egy kicsi odafigyeléssel, meggondolt vásárlással ki lehet kerülni!
Én továbbra is ajánlom az ezüst, és arany alapanyagú befektetési tömböket, méginkább az érméket befektetésre, még akkor is, ha jelenleg mindkét nemesfém ára lecsökkent egy kicsit.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!