Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Baj, ha nem a saját kártyámról...

Baj, ha nem a saját kártyámról megy az utalás a PayPal-ra?

Figyelt kérdés

Szeretnék az ebay.com-ról rendelni, tegnap csináltam is egy PayPal accountot a saját nevemen, de mivel nincs saját bankkártyám, gondoltam, majd apám utal a PayPal-omra.

Most viszont olvasom, hogy csak olyan bankkártyáról lehet utalni, amilyen azon a néven van, amin a PayPal is. Igaz ez? Hogy tudok akkor pénzt feltölteni?



2013. ápr. 22. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, igaz. Annyit hozzátennék, hogy utalni nem kártyával lehet hanem számlával.

Két megoldás van:

1. apád nevére csinálsz egy accountot (nem ajánlom)

2. nyitsz egy bankszámlát, amit már aznap használhatsz utalásra, de a kártya csak később készül el, arra viszont nincs szükség egy egyszerű Paypal feltöltéshez


De ha jól emlékszem, a Paypal accountodat aktiválni kell, kártyával...

2013. ápr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pedig pont arra gondoltam, hogy apám nevére csinálnánk egy accounotot. Miért nem ajánlod?
2013. ápr. 22. 18:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert célszerű egy olyan kártya adataival regisztrálni, ami netes vásárlásra van fenntartva, és általában nincs rajta semmi pénz. Mindig csak annyit teszel a kártyához tartozó számlára, amennyit el is költesz. Ezáltal a folyószámla, amin a nagyobb zsé van, biztonságban marad. Ha nyitsz egy számlát, akkor ahhoz igényelhetsz 2 kártyát, amiből az egyik a netes vásárlós. Ha apád főkártyájával vásárolsz, akkor kockáztatod a m9g9tte lévő pénzt. Nem mondom, hogy gyakori az adatlopás, de előfordult már a történelemben. Nem akarlak ijesztgetni, csak a biztonságosabb módszerre hivom fel a figyelmet.
2013. ápr. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igazából úgy akartam vele paypal accountot csinálni, hogy csak utalva töltött volna fel pénzt, a bankszámlát ebben az esetben sem regisztráltuk volna.


Viszont meggyőztél.

Szerinted egy MasterCard Online Junior kártya az OTP-nél megfelel a célnak? Úgy láttam, hogy ennek a legkedvezőbbek a költségei.

2013. ápr. 22. 19:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha erre a célra reklámozzák, akkor megfelel. A Paypal teljes jogú használatához amúgy is szükséges a kártyás aktiválás, szóval jó ütlet saját nevedre csinálni. Hasznát veheted még a jövőben.
2013. ápr. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged!:)
2013. ápr. 22. 19:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!