Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha 1,3 milliós diákhitel-tarto...

Ha 1,3 milliós diákhitel-tartozásod lenne, akkor inkább a hitelbe tolnád a pénzt, ami hónap végére még marad vagy elkezdenél gyűjtögetni?

Figyelt kérdés
2 évig csak a minimum összeget fizettem férjem javaslatára, hogy a többi pénzt félretehessük. Az adósságom meg folyamatosan nőtt. Most 10000 forintot utalunk havonta, és tegnap előtörlesztettem még 10ezret egy hosszas vita után. Szerinted jogos, hogy mielőbb le akarom rázni ezt a nyűgöt ? Te mit tennél ? Bevállalnád a veszélyt, hogy hónapról-hónapra élsz, de hamarabb visszafizeted ? Van 1 kisgyermek is és kamatmentes lakáshitel.
2013. ápr. 11. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Csinálj előtörlesztést is ha tudsz, mert a minimummal fizetve év végére annyi kamat jön rá, hogy gyakorlatilag semmit sem fog csökkenni a tartozásod! Ez saját tapasztalatom. Mi kiszámoltuk mennyire jön ki havonta a kamat és még azt is utalom nekik az alap törlesztőn felül.

Egyébként sosem lesz vége ennek!

2013. ápr. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

kedves válaszoló

köszönöm a véleményed !

valóban, ha csak a minimumot törlesztem nem csökken az adósságom, éppen ezért megkértem az ügyintézőt, hogy számolja ki, mekkora összeget kellene havonta utalnom, hogy legalább már tovább ne nőjön. 8ezer valamennyit mondott. Azóta 10ezer forintot utalunk havonta, de én még ezt is kevesellem, mert így csak alig csökken a hitelem. De a férjemmel folyamatos vitatéma az diákhitelem, mert szerinte inkább vésztartalékot kellene "felhalmozni", ha pl ő lebetegszik, akkor is 1-2 hónapig ne álljon meg az élet. Vagy ha valamit szereltetni kell, akkor legyen mihez nyúlni. És a diákhitelt akár életem végéig is fizethetem. Ez az ő érvelése. Az enyém meg az, hogy tele a púpom az egésszel, már le szeretném rázni végre a hitelt, mert úgy érzem, hogy hónapról hónapra egy nagy lehúzás ez a törlesztgetés :( Igazából néhány 10ezer forintról megy a vita havonta, hogy tegyük-e félre, vagy toljuk a diákhitelbe. Te mit gondolsz ?

A kérdésem alapvetően arra irányul,

2013. ápr. 12. 14:22
 3/5 A kérdező kommentje:
bocs, egy kicsit összekeveredett.. az a sor nem tudom, hogy került a végére..
2013. ápr. 12. 14:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Pár havi tartalék tényleg nem árt, amihez lehet nyúlnotok. Olyan 2-3 havi megélhetésre való pénz kezdetnek. Ha ez megvan (mondjuk 1 év alatt), kezdjétek teljes erőből a diákhitel visszafizetését.


Egyébként ha nem vagy szerencsés, hogy a fizetésedből visszafizesd pár év alatt, akkor húzhatod-halaszthatod örökre.

Ugyanis a diákhitel a nyugdíjkorhatár elérésekor elévül. Elméletileg elég lenne a következő 40 évben a minimumot fizetned folyamatosan, hiába nőne a hitel mondjuk addigra 10 millióra, amikor eléred a nyugdíjkorhatárt, egyszerűen eltörlődik.

2013. ápr. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amit a minimumon felül fizetsz, mindenképpen előtörleszd, az "előtörlesztés" szót kell beírni a közlemény rovatba. Ez közvetlenül csökkenti a tőketartozást. Mert amúgy a kamatokat csökkentik a törlesztőrészletből, és úgy sokkal lassabban csökken a tartozás, mert a felhalmozott kamatot év végén tőkésítik! (hozzácsapják az addigi tartozáshoz, és onnantól fizetheted annak is a kamatát)
2013. ápr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!