Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elméletileg letiltható külföld...

Elméletileg letiltható külföldi fizetésből az itthon végrehajtás alatt lévő tartozás. Mennyire működik ez a gyakorlatban?

Figyelt kérdés
Nagyon sokan mennek ki Angliába,Németországba és még ki tudja merre amiatt mert itthon már nem boldogulnak. Aztán vagy sikerül onnan fizetni az itteni sarat vagy nem.Nem az érdekel,hogy behajtható-e mert tudom,hogy EU-n belül igen hanem azt szeretném tudni,hogy a gyakorlatban megkeresik-e külföldön az embert?
2013. ápr. 9. 07:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem megkereshetik, ha nagyon akarják, ha az adószámhoz tartozik saját lakás külföldön.

Én külföldre akartam menekülni, végül örökség mentett meg az árveréstől.

Azt hittem külföldön nem találnak meg, de rájöttem, hogy a nagykövetségeken nyilván tartják a külföldi munkavállaláshoz szükséges adószámot, külföldi ingatlan lakcímét.

Ha nagyon-nagyon akarják, akkor az összes követségnek kiküldenek egy felhívást, hogy xy-t keresik (magyar adatokat megadják), ha átfut, akkor elérhetnek külföldön is az adószám és az ottani lakásod alapján. Viszont vannak nagyobb területű országok, nézd meg a térképet, ahol sok a tartomány, eltérő a szabályozás, lassúak a hivatalok, mert meleg van és lusták az emberek, na ezeken a helyeken nem biztos, hogy megtalálnak. Sziciliában pl. nem biztos, hogy képes a hivatalnok leegyeztetni az adatokat. Külföldön is valamiféle körözést kellene kibocsátani, leadják, hogy van adószámod, de mir mennek vele. Elvileg az adószámhoz van állandó lakcím külföldi, de nem biztos, hogy az illető ott lakik! Akkor lehet könnyebben megtalálni, ha külföldi adószámhoz a saját ingatlanod külföldi címe is fellelhető.

2013. ápr. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Angliában például nincs lakcím bejelentési kötelezettség szóval a cím alapján nem találnának meg senkit. Gondolom bankon keresztül már igen. De vajon mennyire éri meg a behajtóknak vagy a végrehajtóknak megkerestetni valakit? Konkrét történetek érdekelnének,hogy mennyi pénz miatt tiltottak és melyik banknál volt a hitel?
2013. ápr. 9. 07:44
 3/11 anonim ***** válasza:

"De vajon mennyire éri meg a behajtóknak vagy a végrehajtóknak megkerestetni valakit?"


Úgyis az adósra terhelik az összes költséget, ergo ez nem igazán szempont.


A realitás azt mutatja, hogy a kisebb tartozásokkal - egyenlőre - nem foglalkoznak, megvárják, amíg dagadnak a kamatok. A nagyon agy adósokat (10-15M +) már keresik külföldön is.

2013. ápr. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem teljesen a kérdésre válaszolok, csak azt írom le, amiket én magam is megtudtam. Spanyolországban, Olaszországban úgy kapsz adószámot munkavállaláshoz, ha van állandó lakcímed is.

A munkáltatót senki nem fogja tudni felkeresni a te külföldi adószámod alapján. Csak a lakcím alapján találhatnak rád.

Unicredit bank olasz tulajdonban van, Budapest Bank a spanyol BBVA lánc tagja, van egy portugál bank is, most nem jut eszembe a neve, na mindegy. Esetleg még így bankcsoporton belül külföldön futhatnak össze a szálak, név, születési dátum alapján, de külföldön a magyar adószám nem jelenik meg, csak a személyes adatok. Vannak takarékpénztárszerű intézetek is, de csak a déli államokat tudom említeni, Angliát nem tudom. Szóval a takarékpénztár annyira kicsi, hogy ott kizárt hogy legyen magyar bankkal kapcsolat

Angliát nem tudom, de most szigorítani fogják a munkavállalást és gondolom az adószámok kiadását is.

Csak úgy égess fel magad után mindent, ha tényleg van adószámod kint és munkád és én a családomat nem rántanám magammal. Gyerekeket semmiképpen, hiszen nekik még tanulni is kell.

2013. ápr. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyébként ilyenkor nem valami ügygondnokot neveznek ki ha nem érehtő el akit, keresnek? Illetve ilyenkor már el sem évül mert a jegyzőkönyv vezetésével megszakítják az 5 éves elévülést, azaz elég egy bejegyzés és újraindul, tehát el nem évül, és ilyenkor kamatozik is?
2013. máj. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
51%
Remélem nem! Én is oda akarok menekülni a devizahitel miatt.
2013. máj. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
19%
dehogy nem indítható, miért ne lehetne? ennyi erővel mindenki szrrna bele a fizetnivalóba és lelépne... azért a felelősséget illő vállalni, ha már aláírtál egy szerződést, és az aláírásoddal minden apró betűjével együtt elfogadsz minden feltételt. utána meg lehet okolni mindenkit a saját hlyeségért... persze akinek egyszerűbb a gyávaság, meneküljön
2013. máj. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Bendőcske válasza:
Most hallottam, hogy januártól módosult egy épp ezzel foglalkozó törvény, és ha az adós be van jelentve külföldön, utol érhető, és letiltható a tartozás. Valaki tud erről többet? Engem sajnos érint a dolog!!
2015. jan. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Napok ota keresem a valaszt erre a temara, de sehol nem talalok olyant akit mar utolert a vegrehajto kulfoldon. Sajnos 1 evig nem tudtam fizetni en sem, (deviza hitelek) most meg nem szeretnek ezeknek a mocskoknak. De az sem lenne jo, ha kulfoldon erne utol a vegrehajto, ezzel tonkre tenne itt is az eletunket. Ha valaki tud megtortent dologrol, kerem irja le.
2016. febr. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 istvanka1983 válasza:
100%
En németorszagban lakom, pàr napja szoltak otthonrol hogy keresett a nav, rá par napra rendörség érdeklödött hogy hol lakhatok mert a nav keres, regebbröl fenmaradt banki tartozasokon kivül nincs tartozasom,akkor mi a francért kershet a nav, félnem kell attol hogy németorszàgban bilincsbe visz el a rendőrség, max 500 ezer ft tartozassal? Semmilyen törvénytelen dolgot nem tettem,
2016. máj. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!