Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem engednek csődbe...

Tibek kérdése:

Miért nem engednek csődbe menni egy bankot? Miért roppanna össze az Euro, mint pénz; ha Ciprus v. Görögország becsődöl (ne)?

Figyelt kérdés
Amíg egy vállalkozást nem segítik ki a bajból, egy bankot miért segíti ki az állam?

2013. márc. 30. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha csődbe megy egy bank az ügyfelek is csődbe mennek.Cipruson nem vehetnek ki egy összegnél többet egyszerre már.
2013. márc. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha egy gyárat bezárnak, a dolgozóknak nem dolgozhatnak ott többé. Ez tény, de mégis zárnak be gyárakat. Bankokat soha.
2013. márc. 31. 12:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha egy gyárat bezárnak, kevesebb embert érint, mondjuk 100-as nagyságrendben, akik a munkájukat veszítik el, de kereshetnek máshol állást. Ha egy bank megy csődbe, akkor jó (rossz) eséllyel több 10ezer, még rosszabb esetben több 100etzer ember és cég veszíti el a pénzét.

100ezer euró (kb30millió forintig biztosítva vannak a magánszemélyek, az afölötti részt elveszítik.

A cégek elveszítik az összes pénzüket, és ezért ezek közül egy csomó vállalkozás is emiatt bezárhat, amivel az ott dolgozó emberek elveszíthetik az állásukat. A tovagyűrűző hatás egyik első lépése ez lenne. A többi hatás leírására itt nincs hely, de már ebből is látható, hogy sokszoros a hatása egy bankcsődnek egy gyár bezáráshoz képest.

2013. márc. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Eszerint a károsultak nagyságától függ az elbírálás. Ha "kevesen" károsulnak, nincs mentség. Ha sokan, ill. nagyon, akkor jön a mentőcsomag ? Nem áll össze a kép egyenlőre. Ha egy gyár rosszul gazdálkodik bezárják, ha egy bank gazdálkodik rosszul, megmentik. Érzem a különbséget terészetesen a kettő között, de egy szabály (törvény) csak akkor igaz, ha mindenre egyformán vonatkozik. A tömegvonzás törvénye ugyanúgy igaz egy homokszemre, mint egy anyahajóra. Ha a "mentés" nagyság függő, kell(ene) lenni egy beavatkozási értéknek/számnak.
2013. ápr. 2. 13:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Tedd tisztába a kérdést először. Most akkor bank(ok)ról beszélsz, vagy Ciprusról/Görögországról?


Bankok mentek már csődbe, a történelem során, nem is egyszer.


Természetesen országok is. Ciprust és Görögországot elsősorban elvi kérdések miatt nem engedik csődbemenni. Ha valamelyik eurozóna-tagország csődbemenne, az valószínűleg olyan pszichológiai folyamatokat indítana be, ami az egész eurozóna széteséséhez vezetne.


A bizalom, amit a befektetők az eurozónába vetnek megfizethetetlen értékű az EKB szemszögéből, ezért nem fogják hagyni csődbemenni egyik országot sem, amíg van rá mód, hogy megakadályozzák.


Az egyik előttem válaszoló már elég jól összefoglalta. Ha egy gyárat bezárnak, az - már boccs, de - senkit nem érdekel. Ha egy olyan politikus, vagy bankár vagy, akinek egy ekkora politikai/gazdasági régióra van komoly befolyása, nagyobb távlatokban gondolkodsz, mint pár tucat vagy párszáz ember munkahelye és megélhetése. Ez van.

2013. ápr. 6. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt értsd meg, hogy ezt az egész szedett-vedett uniót az euró tartja össze, semmi más.


Nem az a lényeg, hogy az euró éppen gyenge, vagy erős...mostanság kifejezetten jót tenne nekünk (az uniónak, illetve hát az eurozónának) egy gyenge euró...a lényeg az, hogy nem mehet csődbe egyik tagállam sem, mert az nagyon rossz ómen lenne az EU és EZ mint fogalom, mint eszme számára!

2013. ápr. 6. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyszerű a válasz: mert egy csomó német / francia stb banknak van ciprusi és görög állampapírja. Ők is egy csomót vesztenének, kitörne a pánik és ők is csődbemennének. Láncreakció-szerűen végigmenne egész Europán.
2013. okt. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!