Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért hazudja magát banknak a...

Miért hazudja magát banknak a takarékszövetkezet?

Figyelt kérdés

Ki van írva, hogy Takarékbank. Holott nem is bankként viselkedik.


1. Nem kell nekik a pénzem! Ha befizetem a saját maguk által kibocsájtott csekket, akkor 100 Ft-ot számolnak fel érte. (Régebben csak a hónap egyik felében tették ezt.) Tehát nem érdemes ott számlát nyitni.


2. Nem normális bank, hanem mindegyik öjnálló pénzintézet. Ha X Takarékszövetkezetben Y szövetkezet számlájára akarok befizetni pénzt, akkor kb. annyira lehúznak, mintha az OTP-ből akarnék az Erstebe utalni.


3. Még mindig lovaskocsin szállítják a pénzt, vagy gyalogos futárral. Ugyanis a múlt csütörtökön átutalt pénz csak ma érkezett meg a bankszámlámra. (Rendes bank, nem takarékszövetkezet.)


+1. Egyik ismerősünk ca. 20 éve vett fel kölcsönt. Mikor visszafizette, mondták neki, hogy bocs, elszámoltuk magunkat, még X Ft-ot be kell fizetnie. (Jó, akkor még nem banknak hívták ezt a képződményt.)


Nevezzék magukat továbbra is takarékszövetkezetnek, de ne akarjanak banknak látszani, mert nem megy nekik! :(

És ezek nevezik magukat banknak?



2013. márc. 27. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Ez az, add csak ki magadból!
2013. márc. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ugyanazzal foglalkoznak, mint a bankok szal nevezhetik magukat annak... Eredetileg meg nem azért jöttek létre,h a te általad elgondolt "bank"-ként működjenek. Ha nem tetszik, akkor elég nagy választék van bankok terén szal nyugodtan át tudsz menni másikhoz és nem kell idegeskednek... :D
2013. márc. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem nekem van ott számlám (nem vagyok mazochista-részvétem azoknak a kistelepülésem élőknek, akiknek csak ez jutott), de ha a közös költséget oda kell befizetni, vagy ha ott van valakinek számlája, akinek pénzt kell átutalni, akkor beleütközöm ezekbe a szivatásokba, hogy ez nem egy valódi bank, csak annak akar látszani!
2013. márc. 28. 20:13
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem te kevered a Takarékbankot a Takarékszövetkezetekkel.
2013. márc. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A takarékbank is takarékszövetkezet, nem? Mi a különbség köztük?
2013. márc. 29. 01:15
 6/8 A kérdező kommentje:
Csinálj egy ATM-lekérdezést, és kiderül, hogy a kettő egy és ugyanaz! Csak a külső máz más!
2013. márc. 29. 01:17
 7/8 anonim ***** válasza:

"A takarékbank is takarékszövetkezet, nem? Mi a különbség köztük?"


Nem. A Takarékbank az egy bank, a takarékszövetkezetek pedig szövetkezetek. A Takarékbank tulajdonosai a takarékszövetkezetek és az látja el ezek integrációját, vagyis a Takarékbank a takarékszövetkezetek egyfajta központi bankjaként működik.


Egy bank alapításának sokkal szigorúbb feltételei vannak, mint egy takarékszövetkezet alapításának, ez jogilag két különböző forma. Ez nevükben is látszik, a Takarékban nevében nincs benne, hogy szövetkezet lenne, mint ahogy egyetlen takarékszövetkezet nevében sem lehet az a szó, hogy bank.

2013. márc. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kösz, ezt értem! De mindezek ellenére a Takarékbankban is érvényes ez a csekkbefizetés (takarékszövetkezetes zöld, és nem sárga csekk) megadóztatása, meg ott volt az, hogy ha takarékszövetkezetnek fizetek be, akkor ugyanolyan sokat fizetek, mintha OTP-ből fizetnék Erste-be!
2013. márc. 29. 23:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!