Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet így új folyószámlám?

Lehet így új folyószámlám?

Figyelt kérdés
Egyszer sikeresen behúztam magamat a csőbe. Állás nélkül álltam egy jó ideje és csak a 22 ezres segélyből éltem szinte, meg néhány rokon segített, viszont kellett egy folyószámla, mert eléggé úgy nézett ki, hogy lesz egy állásom , ahhoz pedig kellett. Meg is csináltam, de mint egy jó balfék nem néztem egyáltalán utána, csak besétáltam az első bankba, ahol persze csak a legvégén említették meg, hogy az egész 5000 Ft-ba fog kerülni, ami nem sok, de az én akkori helyzetemben elég necces lett volna kifizetni, de megnyugtattak, hogy nemszükséges helyben, majd tartozásként a számlámra kerül és az első fizetésből le lesz vonva. Viszont a munka nem jött össze és még utána jó ideig nem is volt semmi és én nem tudtam kiszorítani azt a pénzt, hogy ráutalhassam a számlámra, hogy le legyen nullázva. Ezért egyre nőtt az a tartozás végül jöttek a felszólító levelek, azóta pedig le is lett tiltva a számlám. Most viszont megint szükségem lenne egy folyószámlára egy másik munka miatt, de azt nem tudom, hogy így nyithatok-e egyáltalán másik számlát? Vagy rajta vagyok valami feketelistán?

2013. febr. 20. 17:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, nagy valószínűséggel rajta vagy valami BAR listán, ami minden pénzintézet számára elérhető, így előbb-utóbb be fogják vasalni rajtad a tartozást. Azt nem tudom, hogy ettől függetlenül nyithatsz-e új számlát, az a banktól függ.
2013. febr. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha van olyan családtag vagy rokon, akinek van bankszámlája és maximálisan megbíztok egymásban, akkor ahhoz a számlához írjatok egy társtulajdonosi szerződést,és akkor nem kell külön bankszámlát nyitnod, esetleg majd később ha már van fix állásod.
2013. febr. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne keresd a kiskapukat! Előbb utóbb, nagyobbat üt rajtad, mint gondolnád. Fizesd be a felhalmozott tartozásodat a banknak! Hogy aztán ott, vagy másutt nyitsz új számlát jól nézd meg, hogy ne kerülj újra ebbe a helyzetbe. Amire figyelned kell: van-e a számlanyitásnak díja, mekkorák a számlavezetés költségei, tartozik-e hozzá bankkártya, az milyen és mennyibe kerül, mekkorák a tranzakciós költségek, és, ha szükséged van rá, van-e internetbanki lehetősége.
2013. febr. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!