Jelzáloggal terhelt lakás eladása az alábbi módon lehetséges?
Az én lakásom a plusz fedezet a családom által vásárolt ház hiteléhez.Még csak 6 év telt le a hitelből,de én mindenképpen szeretném eladni az én lakásomat!
Tehát lehetséges,hogy én megbeszélem az OTPvel,hogy eladom ezt a lakást,az érte kapott összeg automatikusan megy az OTPs bankszámlára és amint megvan a másik ingatlan amit meg szeretnék venni erről a számláról megy a kifizetés és automatikusan mehet rá a jelzálog.
Én a pénzhez semmiféleképpen nem tudnék hozzáférni,ők meg nem buknak vele semmit.
Jó sok papírmunka tudom és sok pénzt kéne kifizetnem a csere miatt,de olyan jó ajánlatot kaptam a lakásra,hogy még így is én jönnék ki belőle jól.
Azt ne írjátok kérlek,hogy fizessük vissza a hitelt és kérjünk másikat,mert az viszont tényleg képtelenség.
Köszi a tanácsot!!!
Igen, lehetséges.
A banknak sem érdeke, hogy téged belekényszerítsen, hogy a hitel lejártáig abban a lakásban élj, amit kiegészítő fedezetként adtál a banknak egy jelzáloghitelhez.
A bank abból nem fog engedni, hogy akár egy pillanatig is kimehessen alóla a biztosíték, tehát csak olyan megoldást fog engedni, ami vízhatlan számára ebből a szempontból. Vedd figyelembe, hogy a csalás nem csak lehetséges, de a gyakorlatban elképesztő méreteket ölt, és a banktól sem elvárható, hogy jóhiszemű, hiszékeny, vagy bizalomra épülő megoldást engedjen.
És itt van a bökkenő, ennek a rövid átmeneti állapotnak a "vízhatlanná" tétele igen körülményes, pl. földhivatali bejegyzések szempontjából.
folyt.:
én azt javasolnám a banknak, hogy a lakásért kapott pénzedet tegye egy óvadéki számlára a te megbízásod alapján, addig te nem nyúlhatsz hozzá értelemszerűen, amíg a másik ingatlanra a jelzálogjogot be nem jegyezték a bank javára.
Ez azt jelentené, hogy ha te mégis hozzányúlnál az átmeneti idő alatt az óvadéki számládhoz, akkor a banknak megnyílna a joga arra, hogy felmondja a családi házra kötött hitelszerződést fedezetelvonás miatt. Ekkor az óvadéki számládon lévő összeg betörlesztésére a banknak azonnal megnyílna a joga, te seggre esnél, így nyilván nem fogod megtenni.
Miután a megvásárolandó lakásra a fődhivatal bejegyzi majd a bank jelzálogjogát, neked megnyilik a jogod az óvadéki számlán lévő pénz feletti rendelkezéshez.
És azt tudod,hogy mennyi időhöz szokták ezt kötni?
Tehát én pl. márciusban eladnám a lakást,meddigre kellene egy másikat találnom?
És hogy érted azt,hogy csak utána nyúlhatnék a pénzhez hozzá,ha a másik lakáson már ott van jelzálog?Mert ugye én pont abból a pénzből akarnám fizetni a lakást,ami ott csücsül az OTP számláján.
Azt,hogy nincs hozzáférésem a pénzhez egy csöppet se zavarna,eszembe se lenne,így elvágni magam,csak már nagyon menni akarok!!!!
Szerinted milyen költsége lehet ennek a procedúrának?
Nagyon köszönöm előre is a választ!
ehhez a megoldáshoz az nyilván szükséges, hogy te az ingatlan adásvételi szerződésébe belefoglald, hogy a vevőre akkor száll át a tulajdonjog, ha a vételárat az óvadéki számlára átutalta. Ha az oda nem érkezik meg - okosba' való megoldási kísérlet miatt - akkor a vevőnek számolnia kell azzal, hogy amit kifizetett neked az kútba eshet, mert te esetleg nem adod át a tulajdonjogot, de a bankot ez hidegen hagyja, mert a tulajdonjog a tied marad, az pedig biztosítékként továbbra is a bank biztonságát szolgálja huncutkodás fennforgása esetén.
Ez ügyvédi munka szempontjából is valszeg költséges, mert az ügyvédek a legnagyobb rablók, és a banknak is többlet munkájába kerül, hogy kiókumlálja jogilag és leírja, ellenőrízze egyedi eljárások tucatjaiban ennek rendbenlétét, tehát költségoldalon ne számíts sok jóra.
csak úgy kb. 500.000Ftból megállna?
Mert én nem tudom megsaccolni!!!
Ha te abból akarod kifizetni az új lakást, akkor az alábbit gondold végig:
1, a bank fedezet nélkül maradna, úttörő becsületszavadat pedig nem azért nem fogadná el a majdani pótlásra, mert már nincsenek úttörők. ( a földhivatali procedura körülményes és sok bizonytalanságot hordoz, ennek kiküszöbölésére nem biztos, hogy jogi megoldások gyógyírt jelenthetnek, mert kiskapuk keletkezhetnek az eljárásban, amit a bank nem fog megengedni a csalást kizárandó)
2, ha az eladó bízik benned, ( bízik ??????) , megengedi, hogy akkor jusson hozzá az eladási ár egy részéhez,
- miután a tőle megvett lakás tulajdonjoga rád szállt át,
- a fődhívvatal azt bejegyezte,
- a közjegyzői okiratba foglalt jelzálogjog is bejegyzésre kerül a bank javára.
A bank meg fog engedni minden olyan megoldást, ahol te, vagy az eladód fut kockázatot közöttetek létrejött egyezség alapján. A kérdés az, hogy ti bíztok-e egymásban.
Ja ???
az összegről lövésem sincs, egyedi procedúra, így sablonok nincsenek rá. Gondolj minél többre és legfeljebb kellemes meglepetés ér, ha annál kevesebb lesz ;O)
Ha végiggondolod jogi eljárásokban ez mennyi macerával jár és az ügyvédek mennyire gátástalanok, akkor azért lehet elképzelésed.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!