Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Levonhatják a fizetésem vagy...

Levonhatják a fizetésem vagy elviszik a fedezetül kínált ingatlant?

Figyelt kérdés
Az exemmel közösen (mondhatni neki de az én nevemre) vettünk fel egy szabadfelhasználású hitelt jelzálog fedezettel.A szülei ingatlanja a fedezet.Régóta nem fizeti nekem a hiteltörlesztőt és azon kívül is jelentős közüzemi tartozást hagyott a házamban(mert mikor szakítottam vele nem volt hajlandó kiköltözni)Nem bírok már tovább mindent egyedül fizetni.Ha azt mondom,hogy nem fizetem tovább a hitelt a fizetésemet vonják le vagy lefoglalják a fedezetül kínált ingatlan?Végső elkeseredetségemben más kiutat már nem látok!

2013. jan. 21. 09:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Ráterhelik az ingatlanra a kölcsön összegét + a végrehajtás díját + kamatot meg még annak is a kamatját. Szóval nyugodtan mondd meg az exednek, hogy ha nem fizet, rácsesznek a szülei.
2013. jan. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pontosan!


Esetleg a szülőkkel nem próbálsz meg kommunikálni? Lehet, hogy nincsenek is tisztában a helyzettel.

2013. jan. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Te normális vagy? Neki vettetek fel hitelt, az Ő szüleinek a háza a fedezet, Te meg fizetsz??? Megmondtam volna a banknak, hogy nem tudok fizetni, vigyék a házat. Ezek után az exed oldja meg. Ha tényleg neki ment anno a pénz és nem Te költötted el.
2013. jan. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Neki ment a pénz és sajnos nem is csak ennyim úszott el miatta. Tudom buta dolog volt, de akkor naívan bíztam benne. A szülei tudnak a helyzetről de szegények ők is, nyugdíjasok és fizetni sem tudnak, meg nem szívesen tetetném őket utcára a hülye gyerekük miatt!

De lehet nem marad más választásom.........

2013. jan. 25. 07:48
 5/5 anonim ***** válasza:

3-as vagyok


A szülők utcára kerülése nem a Te gonoszságodból vagy egyéb fog megtörténni. Anno becsapott téged egy ember (exed), és pontosan a jó szívedre apellálva nem fizet azóta. Az exed életét építgeted a TE pénzedből és idődből. A szülőket én is sajnálnám de megbeszélném velük, hogy már nem vagyunk egy pár és nem tudok felelősséget vállalni a gyerekük hülyeségéért. Hívják fel és tegyék helyre.


Soha nem kapd vissza ezeket az éveket, amit az ide elszórt pénz megkeresésével töltesz!! Az exnek meg mond meg, hogy véletlenül kromofág fog borulni az autóra, ha nem intézkedik.

2013. jan. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!