Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Államcsőd szempontjából...

Államcsőd szempontjából mennyire mindegy, hogy az eurómat Prémium Euró Magyar Államkötvényben, vagy egy eurós bankbetétben (Magyarországon) tartom?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy minimális devizatartalékot magamnak. Nem kell sokat kamatoznia, csak legyen. Euróra gondoltam. Rengetegszer találkoztam vele, hogy a márciusi jegybankelnök váltás után, miután a kormány a saját emberét tette a pozícióba és a jegybank függetlenségének annyi lesz, a befektetők pedig bizalmatlanná válnak. A forint mindenképpen gyengülni fog.


Az államcsődöt nem tartom túl reálisnak, de szeretnék 700 eurónyi forintot most euróra váltani, ha a forint nagyon meggyengülne. A kérdésem, hogy egy szerintem nem túl valószínű államcsőd esetén számít valamit, hogy az euróm egy bankbetétben van, vagy pedig államkötvényben. Nyilvánvaló, hogy az államkötvény úgymond elveszik államcsődnél, de egy eurós bankbetét mennyire védett?


Az Erste eurós betétlekötési akciójára gondoltam egyébként.

Ha mindegy, akkor inkább eurós államkötvényt veszek valamivel magasabb kamatért.



2013. jan. 19. 23:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyik sem!

Államcsőd esetén tök mindegy, hogy miben volt, ha nem nyitnak ki a bankok pl. másnap reggeltől!!


Egyedüli megoldás: külföldi bankbetét.

2013. jan. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy egyéb külföldi befektetés...
2013. jan. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

700 eurót én inkább készpénzben tartanék. Miért?


- Mindegy, hogy bankbetét, vagy államkötvény, államcsőd esetén tuti hogy veszne, vagy hozzáférhetetlen lenne. A bankbetétekre is (és legelőször a deviza bankszámlákra) rátenné a kezét az államhatalom.

Ekkor pedig nagyon is jól jön, ha a kezemben van a készpénz értékálló eszközben.

(Lásd Argentina, most fizették ki a tíz évvel ezelőtti államcsődkor lefoglalt utolsó devizabetéteket, már amit egyáltalán visszafizettek.)


- Ekkora összegre nem túl nagy a kamat, egy év alatt pár ezer forintnál több nem jönne össze kamatként. Ami pedig összejön, azt mindenféle banki díjak elvinnék. Például ha van valamilyen számlavezetési vagy hasonló díj. De legkésőbb amikor felvennéd pénztárban, a készpénzfelvételnek is iszonyú költsége van (akár 1% is lehet) főleg most a tranzakciós adó bevezetése után.

2013. jan. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Utolsó, köszönet, ezen elgondolkozom. Csak pont mostanában hagytam fel azzal, hogy sok készpénzt tartok itthon, ezért nem is gondoltam erre. Mondjuk eddig a forintokat tartottam a szekrény mélyén.

2013. jan. 20. 12:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!