Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a véleményük arról, hogy a...

Mi a véleményük arról, hogy a bankok a kormány ajánlása ellenére áthárítja a lakosságra a pénztranzakciók banki költségeit?

Figyelt kérdés
A bankok azt mondják,nincs már elég nyereségük,ezért kénytelenek ezt tenni.Igaz ez?
2013. jan. 9. 16:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Én is áthárítanám. A bankadó megtartása után meg pláne. Az volt az ígéret, hogy felezik, majd év végén benyögte a kormány, hogy ja, mégse. És még elvárják a jópofizást a bankoktól. Az ajánlással meg mindenki kitörölheti.
2013. jan. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Hogy igaz-e, azt ők tudják. Válság van, persze, hogy nincs annyi bevétel, mint szeretnék, de nem hinném, hogy pont a bankokat kéne sajnálni, hogy kevés a nyereségük.
2013. jan. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Nekem az, hogy ha a kormány annyira a "Zemberek" érdekeit nézné, akkor be se vezetné a tranzakciós adót. Pláne nem úgy, hogy gyakorlatilag ez is egy általános érvényű adó, egyfajta ÁFA, holott a 27%-kal már így is lassan világrekorderek vagyunk. És a többi adó se alacsony...

És osztom az #1-es véleményét, hogy a bankokkal a különadó miatt így is kib@szott a kormány, gyakorlatilag hazudott nekik, és ezek után elvárja, hogy majd önként jótékonykodjanak azzal, hogy még egy több száz milliárdos adót lenyeljenek.

Félre ne értsetek, nem a bankokat védem, de azért ebben a játékban messze nem ők a legmocskosabb szereplők...

2013. jan. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

A bankok azt mondják...akkor már nyilván úgy is van :D majd éppen nekik nem lesz nyereségük, akik a követ is megnyúznák, ha bőre volna.

Erről az a véleményem,hogy így még kevesebben fogják bankba tenni a pénzüket, szóval saját maguk alatt vágják a fát. Én ennek csak örülök :)

2013. jan. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

És hogy tudod kikerülni a bankokat?

Hát mutass már nekem EGY olyan céget, ahol ott van a jó kis kassza, mint a szocializmusban, ahol hó végén leszámolják neked a markodba a fizetésedet... (ja, persze, van ilyen is, csak az meg nem bejelentett munkahely, nemde? szóval ott TB-d meg hasonlód sincs, és örülhetsz, ha kifizetnek, mert nyoma sincs, hogy ott dolgozol)


Ami meg a kispárna alatt tartást illeti, nézd meg Görögországot, ott most virágkorát élik a betöréses lopások, most, hogy az emberek jó része kivette a betétjét az államcsődtől való félelmében.

Én aszondom, inkább szívjanak le pár ezrelékkel, mint vigyék több havi pénzemet a "kispárna" alól, úgy, hogy még azt sincs esélyem bizonyítani a rendőröknek, hogy az ott volt valaha is.

2013. jan. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

A bankokat csak úgy lehet kikerülni,ha jobban takarékoskodnak az emberek.

Az idősebbek mindíg valahogy ki tudják kerülni őket.

Őket valaki betanította erre.

2013. jan. 10. 17:12
 7/20 anonim ***** válasza:
A bankokat nem kell kikerülni. Meg kell érteni, hogyan működnek, és együtt kell velük működni. Sok helyen látom, hogy otthon gyűjtik a pénzt, pedig ha csak simán bankbetétben lekötve tartanák, akkor kamatozna. És ez csak a legegyszerűbb példa.
2013. jan. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Akinek csak kevés pénze van (márpedig ma Magyarországon a lakosság nagy része szegénységben él), annak nem fog annyit kamatozni a pénze, hogy fedezze a számlavezetési költségeket és még ezeket a plusz tranzakciós díjakat. Csak annak éri meg bankban kamatoztatni a pénzét, aminek eleve sok van. A gond az, hogy az emberek, ha bejelentett állásuk van, nem kézbe, hanem banki átutalással kapják meg a kis minimálbérüket, amit muszáj kivenniük onnan, hiszen abból élnek. És így ezzel a tranzakciós díjjal megint csak a szegényeket húzzák le. Lehet, hogy az a pár % kevésnek tűnik, de aki minimálbérből él, annak minden forint számít. Nekem is kb. 100Ft jut ételre egy napra, úgyhogy nem mindegy.
2013. jan. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval!!! Ha sok pénzed van, akkor érdemes betenni, mert a sokból még több lesz. A kevésből viszont soha nem lesz sok. Semmi értelme csak azért bankba tartani a lóvéd, hogy hónap végén eggyel több gömbrágót tudol venni a sarki éjjelnappaliban a kamatból.

A bankot meg úgy lehet kikerülni, hogy amikor megérkezik a számlára a fizetésed, fölveszed és hazaviszed. Hacsak nem élsz csigányos környéken, vagy nem csinálsz nagy rongyrázást, nem valószínű, hogy betörnének hozzád. Ha mégis ettől félsz, gondoskodj megfelelő védelemről. Póniló méretű kutya, shotgun a szekrénybe, és a többi. Ha meg jön a betörő, előveszed a shotgunt, és heccsát. Kész.

Akkor is simán betörhetnek hozzád, ha egy vasad sincs,ez most rohadtul nem pénzfüggő dolog.

2013. jan. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem zavar, hogy nincs a valóságnak olyan szeglete, ahol a saját állításaid megférnének egymással?

Egyfelől azt írod, hogy ha nem valami rossz környéken élsz, akkor nem valószínű, hogy betörnének hozzád.

Utána meg azt, hogy akkor is betörhetnek, ha nem tartasz otthon pénzt.

Most akkor nem valószínű, hogy betörnek, de akkor is betörnek, ha nincs otthon pénzed?


Egyébként mindegy is. Én csak azért írtam, mert hozzám már törtek be nem túl régen, úgy, hogy addig vagy egy évtizedig soha, pedig akkoriban jobbára üresen állt a lakás. Egyébként kollégámhoz is, csak ő nagyobbat szívott, mint én, mert tőle több százezret nyúltak le.


Tőlem meg kb. csak a maradék bérletemet, amit megtaláltak.

Igaz, fel is gyújthatták volna a lakást, vagy vihettek volna berendezési tárgyakat is, amit nem tettek, ezt ezúton köszönöm nekik. Bár gyanítom, azért, mert az túl nagy rizikó lett volna, csak pár percig lehettek ott, amíg a szokásos tárolási helyeket végigkutatják (nem voltam otthon).


Másrészről meg saját gyakorlatomban találkoztam én már nem egy pampogó bácsikával, aki nekem méltatlankodott, hogy hogy képzeljük, hogy csak bankkártyával lehet fizetni, hát nem kötelezhetik őt arra, hogy bankkártyát tartson.

Mondtam neki, hogy ez igaz, nem is kötelezi rá senki, én meg pláne nem - de azt a szolgáltatást amit akar, azt csak neten keresztül, bankkártyával lehet fizetni, mert így határozta meg a szolgáltató.

Aztán hiába verte nekem az asztalt, ha egyszer tényleg ez a helyzet.

És a világ egyre inkább efelé halad, hogy ilyen egyre több helyen lesz. Minek fenntartani boltokat, meg pénztárakat pénztáros kisasszonnyal, meg sok készpénzzel, mikor ki lehet szervezni szolgáltatásokat az internetre is.

Aztán ha nem tetszik a kedves vevőnek, hát majd nem ott vásárol, mert más nem lesz. Azt megteheti.

2013. jan. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!