Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol válthatok Budapesten...

Hol válthatok Budapesten amerikai dollárt euróba?

Figyelt kérdés

5000 dollárt szeretnék átváltani euróba, a bankban ezt szívesen el is végzik nekem de olyan árfolyamon, hogy 200 eurót veszítenék. Pl. a Google azt mondja, hogy 5000 USD = 3791 EUR, a bank meg kb. 3500-at adna.


A pénzváltóknál mindig jobb árfolyamon váltanak, de nem tudom hogy lehetséges-e USD-ből EUR-ba váltani, vagy csak USD-ből forintba, majd a forintot kell EUR-ba. Tud valaki ajánlani olyan helyet ahol átválthatom a pénzem?



2012. dec. 26. 11:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Én még nem láttam idehaza olyan pénzváltót, ahol euró/dollár árfolyamot jegyeztek volna.

Lehet, hogy olcsóbb lenni nyitni két devizaszámlát és ott átkonvertálni. A forintot akkor is beiktatják, de legalább devizaárfolyamon és nem valutaárfolyamon.

2012. dec. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bármelyik pénzváltóban válthatod, ebben semmi különös nincs, én is váltottam már EUR-USD-t.
2012. dec. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Bármely pénzváltónál megteheted, de úgy ahogy Te is írod konverzióval, tehát az USD-t átszámolják vételi árfolyamon HUF-ra, majd a HUF-ot eladási árfolyamon EUR-ba.
2012. dec. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!