Kalos kérdése:

Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Vaterán vásároltam 43 000 Ft-ért és a pénzt el is utaltam.

2 hét elteltével még nem jött meg, pedig ajánlott levéllel lett elküldve állítólag.

Minden dokumentumom megvan az utalásommal kapcsolatban.



2012. dec. 6. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Legközelebb nem vásárolsz vaterán, és főképpen nem utalsz semmit előre.

Leginkább ezt lehet tenni.

Ja, persze lehet mást is, perelni, feljelenteni, izmoskodni.

Mindegyik több fáradtságba kerül, mint ami megérné.

Én ezért nem használom ezt, meg az ehhez hasonló lókupec cigány oldalakat, inkább bemegyek egy boltba, és megveszem ami kell.

2012. dec. 7. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs gond a vaterával. Ha megnézed az eladó értékeléseit,sok pozitiv értékeléssel rendelkezik,akkor nem lehet gond. Gondolom sok pozitiv értékelése volt,hogy ennyi pénzt átutaltál neki. Bár 43.000ft nagy összeg,nem mernék ennyit utalni senkinek. Kérdezted az eladót,hogy mi van? Küldje át Neked az ajánlott szelvényt. A postán az alapján lehet keresni.
2012. dec. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Ha megnézed az eladó értékeléseit,sok pozitiv értékeléssel rendelkezik,akkor nem lehet gond."


Na pont ez a hülye közhiedelem az, amit az ilyen csalók ki szoktak használni.


Remélem, adathalászatról, meg hasonlókról hallottál már. Mikor csalók arra kérnek a bankodéhoz megtévesztésig hasonló oldalon, hogy add meg a jelszavadat, PIN kódodat valami ellenőrzéshez, stb. Amivel aztán vissza is élnek, ahogy kell.


Na, képzeld el, vaterás "adathalászat" is létezik, és pont arra utaznak a jófej emberkék, ilyen sok száz pozitív értékeléssel rendelkező emberkék felhasználónevét és jelszavát lopják el, amire aztán a hozzád hasonlók rábuknak.


Külföldön már régen nagyüzemben nyomták ezt, de vatera és társai óta Magyarország is tele van ilyennel. Ja, és persze ezeket el se fogják kapni, mert ugye az account lopott, ők szintén feltört gépről neteznek, a számláról meg egy stróman veszi fel nekik a lóvét, mindenféle kamu szerződésekkel, hogy ő milyen cégektől várt jogos pénzátutalást...

2012. dec. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

58 pozitív értékelést kapott és 3 semlegest.

Karácsony miatt nem lehet, hogy a postai rendszer túl van terhelve?

2012. dec. 7. 15:18
 5/10 anonim ***** válasza:

Lehet minden, de az is lehet, amit én írtam.


Fogd fel úgy, hogy ez egy kockázat, amit akkor vállalsz, amikor ilyen oldalakon kötsz ismeretlenekkel szerződést, és ráadásul te előre teljesítesz. Ennél még az is biztosabb szokott lenni, mikor a szomszédoddal kötsz szóban egy szerződést, mert ott legalább tudod, hogy kiről van szó, tudod, hogy hol lehet megtalálni, még ha semmi papír nincs is a kezedben.


Itt meg bármi lehet: attól kezdve, hogy ténylegesen ellopták a postán (ajánlott levelet is csak simán bedobnak a postaládába, az is lehet, hogy más postaládájába - ez nem bizonyítható, csak az, hogy a küldeményt itt és itt postára adták, amit te keresel, az a tértivevényes küldemény, mert ott kell az átvételhez az átvevő aláírása és erről visszaigazolást is kap a küldő), azon át, hogy valami tizenéves hülyegyerek szórakozik, hogy "ááá, mit tud csinálni? úgyse jelent fel, hát csak pár tízezer, ezért pereskedne évekig?", azzal bezárólag, hogy valóban egy lopott felhasználónévhez jutottál, akinek a birtokosa azt használja ki, hogy a lopott személyiségnek egy csomó pozitív szavazata van (szerintem egyébként a válaszod alapján te nem érted meg, hogy az erre specializálódott bűnbandák ilyet is viszonylag könnyen meg tudnak csinálni), szóval sok variáció lehet.


Ahogy mondtam, a végkimenetel eléggé kétséges, mármint, hogy valaha is viszontlátod a pénzedet.


Ezért mondtam azt, hogy ha lehet, én inkább csak fizikailag létező boltokban, vagy maximum webáruházakban vásárolok (mert az azokat üzemeltetőknek meg kell felelniük bizonyos feltételeknek, államilag regisztrálják őket), akár még garanciát is kapok, és ha valami baj van, akkor meg lehet őket találni, nem pedig egy fantomot kergettetek a rendőrséggel, a siker bármi reménye nélkül.

2012. dec. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
És miért kapta a semleges értékeléseket? A pozitiv értékelései miből származtak? Ő adott el,vagy vásárolgatott? Ugye ez sem mindegy. Mondjuk 43000ft-ot egy 50 valahány értékelésű eladónak nem utaltam volna :( Miért nem kérted inkább utánvét és a postás előtt kibontottad volna. Na de már kár azon rágodni,hogy mit kellett volna tenned. Lehet,hogy túl van terhelve már a posta. Mikor adta fel a csomagot? Belinkeled az adatlapját az eladónak? Privátba linkeld,ha nem akarod kiírni.
2012. dec. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
2012. dec. 9. 08:47
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem mertem volna előre utalni ennyi pénzt :( 10db eladása volt csak. Abból is sok egy vásárlónál és nem fut neki több aukciója. Azért bízzál. Kérted,hogy küldje át a feladási bizonylatot?
2012. dec. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

kértem, de nem jelentkezik.

De megfenyegettem, hogy ha a héten nem jönn meg a kártya vagy a pénzem feljelentem a rendőrségen.

Vásároltam én már 38k-ért is és 4 nap alatt meg is érkezett....

2012. dec. 10. 10:42
 10/10 A kérdező kommentje:

Írtam a Vetarának, hogy mi a helyzet és elkezdtek azonnal intézkedni.

Az eladó még aznap felvette velem a kapcsolatot és másnap vissza is utalta a pénzt.

Szal a Vatera igenis biztonságos mert érvényes jogszabályokhoz van kötve az eladó és a vevő.

Amit mind 2 fél köteles teljesíteni és ebben a Vatera nagyfokú segítséget nyújtott.

2012. dec. 12. 12:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!