Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért választ valaki lízinget...

Miért választ valaki lízinget és nem hitelt?

Figyelt kérdés

Az én esetem:

Lakást szeretnék vásárolni, de nincs önrészem...

Albérletben élek családommal, arra gondoltam, hogy az albérletre kifizetett (nem kis) összeget saját lakás törlesztésére fordítanám...De erre sajnos semmi esélyem addig, amíg nem rendelkezem a megfelelő önrésszel. Akkor viszont felmerül a kérdés, hogy, ha már meglesz az önrész, akkor miért választanék lízinget a hitel helyett, amikor a hitel törlesztőrészletei a lízinghez képest lényegesen alacsonyabbak...

Ki érti ezt??? Kinek való tulajdonképpen a lízing?

Aki tudja a választ, vagy a megoldást a lakásproblémámra, kérem, hogy jelezze!


2009. aug. 14. 15:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, lakáslízinget általában az választ, aki semmiképpen nem tudja összeszedni a bank által előírt önrészt a hitelhez. Magasabb a törlesztőrészlete, hiszen a lízingnél a bank nagyobb kockázatot vállal. Ezen kívül fontos dolog, hogy ha lízingeled a lakást, akkor nem kerül a tulajdonodba, majd csak akkor lesz a tiéd, ha 10-15-20 év múlva letörlesztetted az összeget, amibe került.

A lakáshitelnél (ha volt önerőd) a lakás a tulajdonodba kerül azonnal, de a bank jelzálogot tesz rá, tehát nem adhatod el az engedélyük nélkül (azt hiszem)

2009. aug. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A lízing az költség, a törlesztés a ingatlanbeszerzés...

Tehát lízing SOKKAL jobban megéri bizonyos esetekben egy gazdasági társaságnak, mint MEGVENNI az adott ingatlant.

Egy magánszemélynek ez nem olyan előny, csak ott mutatkozik meg, hogy kaphat önrész nélkül is.

2009. aug. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Roszul tudom azt, hogy önerő nékül lízingelni sem lehet???
2009. aug. 16. 13:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!