Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem tudom befizetni a tartozás...

Nem tudom befizetni a tartozást mi bajom lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy Vodafone számlatartozásom 2007 augusztusából,de csak most értesitett egy behajtó cég(Creditexpress)hogy fizessem be mert 2007 től húzódik és ha nem fizetem be pereskedni fognak.Nevetséges összegről van szó 8000 Ft de most nagyon összejötek a dolgok!

Kérdésem ha mégis bírósághoz fordulnak mire számíthatok?

Előre is köszönöm a válaszokat!

További szép napot!


2009. aug. 12. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha bírósághoz fordulnak, akkor a bíróság végrehajtást ítél meg, a tartozást, a behajtó költségét, a bírósági eljárást letiltják a fizetésedből, behajtják.

Inkább fizesd most be a 8 ezret, mint később a 8+40ezret.

2009. aug. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekünk ugyan ez van csak 2 hűségnyilat6kozatz szegéssel, a pannonnál...

200.000-et akarnak behajtani.

De a fizu már így is anynira le van terhelve, hogy próbálkozzanak csak...

2009. aug. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jó tanács: kérd meg a behajtó céget, hogy adjanak részletfizetési lehetőséget. Amennyiben látják rajtad a fizetési hajlandóságot, akkor nem lesz belőle pereskedés.
2009. aug. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha 2007. és 2009. között nem értesítettek igazolható módon, a távközlésről szóló törvény értelmében a követelés érvényesíthetősége elévült, tehát állami kényszerrel az összeg nem végrehajtható.

Amennyiben valóban nem volt az elévülés megszakadására vonatkozó cselekedet, akkor erre hivatkozva ki tudod kerülni a végrehajtást.

2009. aug. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!