Melyik bankot válasszam?

Figyelt kérdés

Olyan banknál szeretnék bankkártyát igényelni, ahol semmit, vagy csak minimális összeget kell fizetni a kártya "meglétéért", internetes fizetéseknél használható legyen (akár PayPal konvertálás). Havi befolyó összeg nem igazán lenne, csak akkor, ha befizetek rá.

Ötlet?


2012. okt. 25. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Axa KamatHozó bankszámla

Az első 3 évben teljesen ingyen, aztán 3 évente a kártya megújítása 1000 forint. Más fenntartási költsége nincs és dombornyomott VISA kártyát kapsz hozzá.

2012. okt. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Olyan bank kéne a kérdezőnek, aminek vannak fiókjai is, hiszen be akar fizetni időnként.

Az Axáról ez nem mondható el. Vagy én nem figyeltem eléggé.

2012. okt. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Itt egy bankszámlanyitási kalkulátor:


[link]

2012. okt. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xy333 ***** válasza:

Először válassz egy bankszámát. Ha 26 év alatti vagy akkor nagyon kedvezőek vannak, díjmentességet könnyen elérhetsz. Ha nem, akkor ehhez rendszeres havi jóváírásra lesz szükség, vagy havidíj van.


Utána jön a kártya. Ha interneten akarsz fizetni, akkor MasterCard, Maestro vagy VISA jön szóba. A tévhitekkel ellentétben nem kell dombornyomásos legyen, de VISA electron nem mindig jó (banktól függ). A nem dombornyomottak általában éves díj nélkül igényelhetőek.


Az OTP nem ajánlott, mert drága, a többinél nézelődj. (A kártya "meglétéért" sehol sem kell befizetni, hacsak nem Gold kártyát akarsz.)

2012. okt. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Utánanéztem az AXA kamathozó bankszámlának, de ott sehol sem írtak arról, hogy mennyi ideig ingyenes.

Elvileg tényleg nincs fiókjuk, de a kalkulátor szerint 8 is van. :)

Viszont akár úgy is meg tudom oldani a befizetést, hogy másik kártyáról utalok át, viszont az lenne a kérdésem az AXA-val kapcsolatban, hogy az használható internetes fizetéseknél? (Akár közvetlenül akár PayPal-on keresztül)

2012. okt. 26. 12:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Az AXA-hoz:

Fiókot tényleg nagyítóval kell keresni. Továbbá fiókban nem foglalkoznak pénzzel, tehát nem tudsz befizetni a számládra, csak átutalni tudsz rá, más belföldi számláról. Továbbá tudtommal utalni sem tudsz fiókból, csak telefonon ( jó pénzért) vagy interneten ( ingyen).

Ha Visa Classic ( dombornyomott) kártyát választod, akkor azzal fizethetsz a neten, paypalhoz is jó. Egyedül a szerencsejátékkal kapcsolatos oldalakon nem működik.

2012. okt. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!