Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kérhetem-e a banktól, hogy az...

Kérhetem-e a banktól, hogy az összes tartozásomat, hitelemet terhelje az ingatlanomra és árverezze el annyiért, hogy a hiteleim összegét fedezze?

Figyelt kérdés
Illetve kalkulálja bele az árverezés árába az összes felemrülő költségeket, pl közjegyzői díj, földhivatali illeték. Hogyan tudom ezt elindítani és mennyi időbe telik?
2012. okt. 22. 14:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem lenne egyszerűbb eladni az ingatlanodat és abból kifizetni a hiteleket? Ha viszont az ingatlan nehezen értékesíthető, akkor a bank sem foglalkozik vele, mert már tele van a portfóliója bedőlt hitelek miatt hozzá került ingatlanokkal és ingóságokkal.
2012. okt. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem kérheted, mert a bank a pénzét szeretné visszakapni és nem az ingatlanodat akarja árverezni, Nem ez a fő tevékenysége, ezt csak akkor teszi, ha nem tudja behajtani a pénzt, abban viszont nincs túé sok köszönet...


Azzal még senki nem járt jól, ha hagyta árvereztetni a házát, mert ekkor mélyen áron alul kel el az ingatlan és még egy rakás költség is terheli, ebből a legdrágább maga a végrehajtás.

2012. okt. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!