Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan lehet a diákhitel...

Hogyan lehet a diákhitel folyósítását megszüntetni?

Figyelt kérdés

Nem tudok kiigazodni már a weblapon, semmit se találok... tudna valaki linkelni egy oldalt ahol le van írva hogyan kell kérvényezni a folyósítás megszüntetését, és ahol le van írva az is, hogy mi ennek a következménye? (mikortól és mennyit kell fizetni stb.)


Előre is köszi!


2012. okt. 20. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:

"


Rendezheti egy összegben is tartozását, felmondhatja a kölcsönszerződést. A felmondásról írásban kell rendelkeznie. Az adatlap beérkezésétől számított 15. napon a Kölcsönszerződés megszűnik, és az addig felhalmozódott teljes tartozását (tőke, kamat, költség) egy összegben, 8 napon belül kell megfizetnie.


Kérjük, jól gondolja át, mielőtt felmondja a szerződést! Ha csak a Diákhitel folyósítását szeretné szüneteltetni, akkor nem kell felmondania a szerződést!


A felmondást követően a Diákhitel Központ záró elszámolást készít. Ha tartozását rendezi, a szerződés megszűnéséről értesítést küldünk. Ha többletbefizetése van, akkor a késedelmi kamattal megnövelt összeget a megadott bankszámlájára átutaljuk.


Ha a tartozást nem egyenlíti ki, a Diákhitel Központ a követelését az állami adóhatóságon keresztül behajtja.


A kölcsönszerződés felmondásához lépjen be a Diákhitel Direktbe, majd a kitöltött dokumentumot aláírás után juttassa el a Diákhitel Központ postacímére (Diákhitel Központ Zrt. 1996 Budapest).

"

2012. okt. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom egy összegben kifizetni, szóval nem ez a verzió érdekel. Hanem hogy ha nincs munkám, akkor fizetek havi x összeget (nem tudom mennyit) ha pedig van, akkor levonják a fizetésem x%-át. tehát hogy ha felmondom, megy megszüntetem akkor lehetséges-e ez a verzió, vagy csak a teljes fizetés?
2012. okt. 20. 21:41
 3/9 anonim ***** válasza:

Felmondás esetén az egyösszegű dolog érvényes.

Átmeneti szüneteltetésnél nem kell fizetni.

Jogviszony megszűnésével pedig a megfelelő összegű törlesztés az érvényes. Ez nem függ attól, hogy van-e munkád, vagy nincs.

2012. okt. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs munkád (és már nincs hallgatói jogviszonyod sem, akár nappalis, estis, levelezős) akkor is kell fizetned. 2012-ben asszem ez 4680Ft. Hogy miből fizeted ezt őke nem érdekli, de kell.


Ha pedig munkád van akkor a bruttó jövedelmed százalékában kell fizetned. Asszem 9%


Előtörleszteni lehet bármikor. Akár kisebb összeget is. Pl: fizeted havonta a kötelezőt, egy másik utalással meg küldesz pl 5000Ft előtörlesztésnek. Közleménybe írd hogy előtörlesztés (ha nem írod, akkor csak túlfizetésként könyvelik el)


Ha fel akarod mondani a szerződést, ki kell fizetned egyben. Felhívod őket, megmondják mennyi a tartozásod, utalod a lóvét ők meg küldik a papírt, hogy vége visszafizettél mindent.


Még valami. Ha dolgozol nem a munkáltató vonja le a fizetésedből atörlesztést, neked kell utalnod. Monkáltatónak semmi köze ehhez.

2012. okt. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A hitel folyosításának szüneteltetését meg itt kérheted.

[link]


Ha hallgató vagy, de szüntelteted a folyosítást akkor nem kell törlesztened (de bármikor szabadon előtörleszthetsz, kis összeget is akár, dolgozol a mekiben és törleszthetsz havi 5000-et).

Azért mert nem folyósítják már a hitel a már felvett összeg ugyan úgy kamatozni fog.


Az előtörlesztés előnye még, hogy a teljes előtörlesztett összeg a tőkéből kerül levonásra. Tehát következő hónapban már kevesebb összeg fog kamatozni.

2012. okt. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja és előtörlesztésnél nem kell rendszeresen, havonta utalnod. Van pénzed (kaptál, dolgoztál, találtál, nyertél, loptál, stb stb) elutalsz nekik X összeget és kész. Ha következő hónapban nem utlasz nincs gond. Ha félévmúlva megint lesz lóvéd akkor megint utalhatsz, mindegy milyen időközönként csinálod az előtörlesztést. (De ha utlasz mindig írd be a közlemény rovatba, hogy előtörlesztés és szerződés szám)
2012. okt. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a sok infót!


Még az nem világos számomra hogy ha szüneteltetem, akkor nyilván nem kapok több pénzt. De ezt a szüneteltetést egyszer fel kell oldanom? Vagy azt mondom hogy szüneteltetem, ás fizetem ahogy írtad, és ha így visszafizettem amennyit felvettem akkor vége?


És még annyit, hogy ha szüneteltetem akkor rögtön el kell kezdeni a fizetést, vagy csak miután megszűnt a jogviszonyom?


(bocsi ha kérdeztem olyat amit már megválaszoltál, csak figyelmetlen voltam :-/)

2012. okt. 21. 17:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha szünetelteted akkor nem kapsz pénzt. És nem kell ezt a szüntetetést semmikor felmondanod. Ha szeptemberben felvettél egy diákhitelt, de novemberben meggondoltad magad, következő félévben már nem akarsz pénzt kapni akkor kéred hogy ne foglyosítsák tovább és ennyi. Van 100(-200-X)ezer tartozásod. Nem kell újraindítani a folyósítást. Járhatsz tovább egyetemre akár 10évig is. Az a felvett összeg ott lesz tartozásként, ott kamatozgat míg hallgató vagy.


Ha felfüggesztetted a folyósítást és van hallgatói jogviszonyod akkor NEM kell törlesztened. Amíg hallgató vagy NINCS törlesztési kötelezettséged. (De a pénz azért kamatozni fog!!! Ezt ne feledd el!)

Akkor KELL majd törlesztened, ha befejezed a sulit, ha kirúgnak, ha kilépsz (tehát ha megszűnt a hallgatói jogviszonyod)


Viszont BÁRMIKOR előtörleszthetsz. Akkor is ha hallgató vagy. És ez az előtörlesztés nem kell hogy rendszeres legyen. Hallgató vagy, de kaptál nagymamától 50ezret. Felén veszel szép rucit, felét meg elutalod előtörlesztésként. 25ezerrel csökkent töke tartozásod. Következő hónaptól 25ezerrel kevesebb tőke fog kamatozni, 25ezerrel kevesebbel tartozol a diákhitelnek. Aztán egy évig megint semmit nem küldesz, akkor sincs semmi

De havonta is előtörleszthetsz. Kapsz jó öszötndíjat és abból mondjuk 3000-et elküldesz nekik, ezt is lehet.


Ha hallgató vagy és felfüggesztetted a folyósítást és közben fizetgeted, akkor akár még hallgatóként is visszafizetheted a teljes kölcsönöd. Ekkor kész, megszűnik a hiteled, küldenek egy papírt, hogy ennyi volt, visszafizettél mindent stb stb és nincs többé hiteled.

Hallgatóként ha utalsz akkor MINIG írd be utalásnál a közleményrovatba hogy ELŐTÖRLESZTÉS 123456789 szerződés Xxxxxx Yyyyyy.

2012. okt. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az infókat! :)
2012. okt. 23. 20:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!