Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tegyek? Banki tartozas,...

Mit tegyek? Banki tartozas, tobbi lent.

Figyelt kérdés
2006ban mamam es anyam hitelt vettek fel mamam hazara,2008ban edesanyam elhunyt, es volt hitele, a hazat el is vette a bank, volt hagyateki targyalas 2009ben a nevemre kerult a haz 1/3a. a masik 2/3a mar a bank neven volt. illetve egy cég nevén, de ezt én ennek a cégnek eladtam megegyeztunk hogy így a tartozast elengedik, így is volt, ma kaptam egy levelet az otp faktoringtol hogy 1,5ezret fizessek ki, egy masik tartozasra, mivel a lanya vagyok, sem ingatlan sem semmi mas nincsen a nevemen és nem is dolgozom sajnos, alberletben lakunk mamammal meg a haz tulaja is itt lakik, akkor most mi fog tortenni? nemtudom kifizetni, most komolyan nekem kell felelnem más hülyesege miatt ?amikor semmi kozom nem volt hozza, nemtudok fizetni
2012. okt. 17. 23:52
 1/5 anonim ***** válasza:

"most komolyan nekem kell felelnem más hülyesege miatt ?amikor semmi kozom nem volt hozza"


akkor lett közöd hozzá, amikor elfogadtad az örökséget.


azt nem tudom, hogy mit írtatok alá a "céggel". hitelt átruházni pedig a bank engedélye nélkül tuti nem lehet.


1.5ezer azaz 1500? ez nem túl sok. és: másik tartozásra? tehát semmi köze a házhoz? milyen tartozás?

2012. okt. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tartozást csak a hagyaték erejéig lehet örökölni.

Érdemes lenne egy ügyvéddel beszélni, aki jobban átlátja a helyzetedet, mert lehet, hogy csak bepróbálkozik az OTP Faktoring.

2012. okt. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2009-ben volt hagyatéki tárgyalás. Ott szerepel a " 1,5ezret" tartozás mint követelés?? Ha nem akkor nincs mit követelni a faktoring behajtócégnek.

Tapasztalatból mondom, hogy szokásuk akár évekig rámászni az emberre, hogy a tartozását fizesse ki.

A következőt tedd meg.

Írj nekik egy levelet (tértivevényesen) amiben leírod, hogy nem jogos a követelésük. Majd a hagyatéki papír másolatát, a halotti anyakönyvi kivonat másolatát. A többivel nem kell foglalkozni.

2012. okt. 18. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
bocsi az lemaradt hogy a 2 másolattal együtt küld el a levelet.
2012. okt. 18. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
16eves voltam akkor mit tudtam en hogy mi a jó, masfel millió forint, a kozjegyzoi papirban nincs ilyen ott csak a haz van, ez egy szemelyi kolcson ami tegnapi levelben van, en vagyok az orokos nekem kell kifizetni az van odaiirva, anyam egyedul nemtudta felvenni a kolcsont tehat kezesnek kellett hogy legyen.
2012. okt. 18. 10:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!