Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fizetésletíltás!? Hogy működik...

Fizetésletíltás!? Hogy működik és mennyi időt vesz igénybe?

Figyelt kérdés
A bank letíltással fenyeget. Kell ahhoz valami végzés neki vagy csak simán szól a munkáltatómnak és viszi a pénzem? Egyáltalán mennyi időt vesz igénybe egy ilyen eljárás?
2009. aug. 7. 08:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, birosági végzés kell hozzá, és utána a bank küld egy levelet a munkáltatónak hogy a fizetésedet vagy annak egy részét XY számlára utalja (a banknak vagy a végrehajtónak) és ne neked. Időben leginkább a peres eljárástól függ, mikor van meg a végzés. A többi postafordultával lepörög.
2009. aug. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kell bírósági eljárás,ha Banknak vagy adós.Olvasd el a hitelszerződést,a közjegyzőnél tettél egy nyilatkozatot,aminek alapján a Bank azonnal letilthatja a fizetésed.Általában 1-2 hónap az átfutási idő.
2009. aug. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen bíróság kell hozzá! Ugyanis a banknak kell kérnie a bíróságtól a letiltó végzéskiállítását. A munkahely csak ez alapján utalhatja a banknak a pénzt. A közjegyző előtt tett nyilatkozat önmagában nem elég, az csak megkönnyíti a bank dolgát a bíróság előtt.

Bankja válogatja, hogy mennyi időbe tellik. Először mindenképpen fizetési meghagyást fogsz kapni, szontén a bíróságtól. Majd csak ez után kérheti a bank a letiltó végzés kiállítását. Szerintem kb 2 hónap, de volt már olyan ügyem, ahol fél év telt el.

2009. aug. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Sziasztok,

csak a bírósági tiltólistásokhoz szükséges bírósági végzés, egyébként hitelfelvételkor nézzétek meg jobban, hogy mit írtok alá.

Van olyan pénzintézet, ahol már a munkáltatói igazoláson is szerepel az, hogy a munkáltató és a munkavállaló is beleegyezik abba, hogy a fizetésletiltás automatikusan mehet, és ugye a mindkettő aláírja, hitelesíti, tehát érvényes. Szóval, tévhit, hogy csak bírósági úton mehet a letiltás, a hitelszerződésekben pedig szintén benne szokott lenni. Általában 33%-ot tiltanak.

2009. aug. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!