Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen bankkártyát válasszak?...

Milyen bankkártyát válasszak? (Elsősorban átutalásra használnám) bővebben lent

Figyelt kérdés

Szeretnék csináltatni bankkártyát,de még nem tudom,hogy pontosan milyet válasszak.

Elsősorban internetes vásárlásra/átutalásra használnám (automatából pénzfelvételre soha)

Az internetes vásárlás miatt csak Visa illetve Mastercard lenne jó....

És,ami a legfontosabb,hogy olcsó legyen a fenttartási összege(havidíj)

Milyet ajánlanátok?


(még annyi,hogy 16éves vagyok,de akár egy 18év feletti kártya sem akadály,mert akkor valamelyik szülőm nevére kötném)



2012. szept. 25. 17:26
 1/8 anonim válasza:
Én 18 évesen csináltattam az OTP-nél junior kártyát, teljesen ingyenes. A 18 év alattiaknak is lehet számlát nyitni felnőtt jóváírásával.
2012. szept. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nincs havi díja se, pénz felvétel és levételénél se vesznek le a kártyáról pénzt. Menj el egyik szülőddel az OTP Bankba. Választhatsz Visa vagy Mastercardos is lehet.
2012. szept. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,még annyi,hogy mivel ez diákkártya,van rajta valami megkötés,vagy lehet vele átutalni? :)
2012. szept. 25. 17:49
 4/8 A kérdező kommentje:

egyébként számomra (és ha ezt más hasonló helyzetű 14-18közöttiek is látják,akkor számukra is) ez lenne ideális:

[link]

2012. szept. 25. 17:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem, neked nem a Visa Electron lenne ideális, mert azt igen kevés helyen fogadják el internetes bankkártyás vásárlásnál. (A Visa-t, azt elfogadják, meg a MasterCardot is.)


További kis pontosítás: a bankszámlát használod átutalásra és a kártyát fizetésre.


Ha valóban szeretnél átutalni is pénzt, akkor az OTP-t nem ajánlom. Elég drága mulatság az ilyesmi ott. ( Átutalás alatt azt értem, hogy a saját bankszámládról egy összeget egy másik bankszámlára utalsz, nem a bankkártyás fizetést).


Ha nem akarod átutalásra használni a számlát, akkor mehetsz esetleg szóba jön az OTP. Ha akarod arra is, én speciel az AXA bankot ajánlom. ( OTPnél egy utalás minimum 120 forint, AXA-nál az összes költséged a sámlához kapcsolódóan 1000 ft, a 3. évtől 3 évente, minden más ingyen van.)

2012. szept. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

19:38 Köszönöm az információt! :)

Egyébként megnéztem,ahova nekem a neten kell,ott elfogadják (Steam) ,Magyarországon belül meg csak átutalásra használnám :)

Egyébként most hallok először erről a bankról,és szimpatikusnak tűnik,viszont még soha sehol sem láttam Axa Atm-et.....a bankkartya.hu mégis azt írja,hogy: Kártyát készpénzfelvételre elfogadó belföldi ATM helyszínek száma (db): 3800


Ezekszerint bármilyen más Atm-nél lehet használni,vagy hogy van ez?

(bocs a hülye kérdésért,de még kezdő vagyok ezen a téren)

2012. szept. 25. 20:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt, hogy milyen bankkártyát hol tudsz használni, nem attól függ, hogy milyen bankhoz tartozol, hanem, hogy milyen típusú kártyád van. Bár jellemzően bármelyik autómata elfogadja a legismertebb kártyákat( Mastercard, Visa és kistestvéreik: Visa Electron és Maestro). A saját bankod és más bank ATmje között a különbség a kp. felvételi díjban mutatkozik meg, ami idegen bankoknál jellemzően igen magas. Az AXA-nak valóban nincs ATM-je, gyakorlatilag fiókja is alig van. Itt a kp. felvét minden ATMből egy árban van.


Up.: Ha jó az Electron kártya, akkor szerintem érdemes megnézned az ERSTE bankot is ( diákszámlát).

2012. szept. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)


(az Erstés azt írja,hogy interneten nem használható,szóval inkább Axa) :)

2012. szept. 25. 22:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!