Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A késedelmi kamat összegét...

A késedelmi kamat összegét hogyan számolják?

Figyelt kérdés

Pl. ha 2010-ben minden hónap 20. napjáig be kellett volna fizetnem 3000 forintot, de ezt a mai napig nem tettem meg,

akkor mennyi késedelmi kamatot számolnak majd fel, ha 2012. október 20-án befizetem a 3000 forintokat (vagyis 12*3000=36000-et)? A késedelmi kamat a jegybanki alapkamat kétszeresének 365-öd része.


Valaki leírná részletesen, hogy hogyan számolódik?

Előre is nagyon köszi!



2012. szept. 24. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:

A Ptk. 301. § (1) bekezdése szerint.

A késedelemmel érintett naptári félévet megelőző utolsó napon érvényes jegybanki alapkamat. Napi mértéke ennek a 365-öd része.

2012. szept. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy a számolást ha leírná valaki...

Családi vita alakult ki, hogy akkor most hogyan, mert nem egyformán gondoljuk. Már nagyon belekavarodtam én is.


Ha valaki a kisujjából vágja és volna olyan kedves és leírná számokkal legalább csak a 2010. januári összeg utáni kamat számítását, onnan már tudnám a többit!

2012. szept. 24. 15:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel nem tudjuk, hány napot késtél, ezért nem lehet így kiszámolni.

Pontosan tudni kéne - az összes részösszegre külön-külön!! - a késedelmes napok számát.

Minden részösszegre külön kell a kamatot kiszámolni, vagyis pontosabban minden hónapra, hiszen mindig eggyel több részlettel vagy késedelemben.

2012. szept. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A nav honlapján van késedelmi kamat számító.
2012. szept. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor az első összeg 3000 ft, 2010.január 20. volt a határidő, és nincs utána sehány nap türelmi idő... Csak majd okt 20-án tudom befizetni. Azaz 2 év + 8 hónap késedelem. 960 nap, ha 30 naposnak veszek egy hónapot. (Gondolom pontosan kell majd számolni, hogy melyik hónap hány napos, de most jó így, ez már megközelítőleg jó eredményt ad. Tehát legyen 960 nap.)

Tényleg, a késedelmi kamat számításnál ugye naptári napok számítandóak, hétvége, ünnep, minden,?

2012. szept. 24. 16:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!