Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen megtakarításszámlátok van?

Kapo1588 kérdése:

Milyen megtakarításszámlátok van?

Figyelt kérdés
Melyik banknál nyitottatok és miért?

2012. szept. 23. 17:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerinted miért?

Pénzért.

:-)

Megtakarításos életbiztosítás (Aegon), hosszú lejáratú értékpapírok(Groupama) Otp lakáskassza.

2012. szept. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
19 évesen kötöttem egy 10 éves megtakarítás alapú életbiztosítást az Groupamánál, még van 4 évem és egy igen szép összeg boldog tulajdonosa leszek, ami addigra pont jól fog jönni, mivel akkor már a családalapítás lesz a téma.
2012. szept. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Fundamenta, a lakáshitel előtörlesztésére nyitottuk.

Van a számlához kapcsolódó megtakarítási számla, ez igazából nem kamatozik számottevően, arra jó, ha hónap végén marad a számlán, ide áttranzportáljuk, és ha valami nagyobb kiadás jön be, akkor van mihez nyúlni.

A harmadikat pedig nemrég nyitottuk, a bank tanácsára, mikor belefogtunk az árfolyamrögzítésbe. Ide pakoljuk azt az összeget, amennyivel így kevesebbet kell fizetni a havi törlesztőrészletre. Ebből tervezzük az öt év leteltével a gyűjtőszámla visszafizetését.

2012. szept. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Nekem Allianz Életprogramom van és nagyon meg vagyok elégedve vele.

Sokan dicsérik az Erste malacpersely-t (vagy valami hasonló neve van).

Lakásprojekt előtt pedig Fundametát fogunk indítani, Állambácsi hadd támogasson!

Bankbetétet nem választanék, mert nem fogom 2-3-6-12 havonta másik bankba vinni a pénzem, mert most ott a legmagasabb a kamat! Nem beszélve arról, hogy a kamatadót rögtön buktam!

2012. szept. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

utolsó és az allianzos életbiztosításod mikor kötötted?

sajnos az életbiztosításokról eddig csak negatívumot hallotam.

LTP-m nekem is van meg bankbetétek most agyalok egy TBSZ nyitásán.

2012. szept. 24. 18:41
 6/13 anonim ***** válasza:
Milyen negatívumot hallottál?
2012. szept. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
hát konkrétan két családi ismerősöm is van aki kevesebbet szedett belőle ki mint amennnyit befizetett.. tudom h ilyenkor jönnek h ezért szolgáltatást kapott. de ők gyűjteni akartak. meg h nem volt gondozva a szerződés. hát mert az ügynöknek csak addig kellettek amíg megkötötték.. utólag megnézték és nagyon sok volt a rejtett költség amit pl a TKM mutató sem tartalmazott
2012. szept. 25. 05:47
 8/13 anonim válasza:

4-es vagyok

Decemberben lesz két éve, hogy megkötöttem, még nem olyan régen volt.

2012. szept. 25. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

nah hát ha megnézed most kb semmit nem tudnál kivenni. meg ha váltod akkor van alapkezelői díj.. meg kiváncsi vagyok h azóta jött az ügynök hozzád h nézzétek áta portfoliód? vagy ahogy megkötötted két éve abban van?

ezeket nem bántásból mondom mert amiket hallottam tapasztaltam azok közül még így is az allianz volt a legjobb. ha fogok valaha kötni akkor én is ott fogok. de jelenleg jobb befektetésnek tartom a TBSZ-t.

2012. szept. 25. 08:02
 10/13 anonim válasza:

Jól látod, most semmit nem tudnék kivenni, mivel 3 évig nem nyúlhatok hozzá. Nem is az volt a cél, hogy a 2. évben feltörjem, ez hosszabb távra van. Már nem a kötéskor választott összeállításban van a pénzem, jöttek új eszközalapok, átrakosgattam. Viszont az átváltás ingyenes és nincs vételi/eladási árfolyam sem, ezt rosszul tudod. Az ügynök évfordulón keresett, hogy nézzük át, de mondtam neki, hogy megbirkózom a feladattal. Dolgoztam az Allianznál, ismertem a terméket. Azért választottam, mert tudom, hogy jó!

A TBSZ-ről keveset tudok, de az is szimpatikus! Ami nem tetszik benne, hogy merev: amit megvettem 5 évig az van! Nem lehet benne folyamatosan félretenni, annyi pénzem meg nincs, hogy minden évben nyissak egyet! Az 5 év utáni kamatadó mentessége viszont nagy előny!

2012. szept. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!