Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitellel terhelt ingatlan...

Hitellel terhelt ingatlan átírása, ez igaz lehet? Mi a buktató?

Figyelt kérdés

Egy rokonom nevére több milliós adósság került. Ezt a csaló, bűnöző párjának köszönheti (akit csak most tudott ott hagyni végre), aki aláíratott vele mindenféle hitelszerződést és vállalkozást is iratott a nevére (tetemes tartozással együtt, mint most kiderült). Most hagyjuk azt, hogy mennyire ostobaság volt mindez, szeretnénk neki segíteni. Semmilyen vagyona nincs már,csak egy munkahelye és hitellel terhelt lakása. Egy ügyvéd azt tanácsolta, hogy irassuk át a lakását az én nevemre úgy, hogy én leszek a tulajdonos, de az adós és a haszonélvező marad a rokonom. A lakáshitelét természetesen fizetné tovább, viszont így elkerülhető lenne, hogy az egyéb tartozásai miatt a hitelezők elvigyék a lakását.

Azt nem értem, hogy ha a lakás hitellel terhelt, akkor hogyan engedheti meg a bank a tulajdonosváltást?

A tulajdonosnak kell egyben az adósnak is lenni, egyébként a bank hozzájárulása nélkül (azaz a hitel kifizetése) át sem lehetne iratni a lakást, nem? Hogy van ez, valaki felvilágosítana? És ha így mégis működik, milyen buktatója lehet rám és rokonomra nézve?



2012. szept. 11. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt a banktól kell megkérdezni. Bár szerintem olyat nem lehet csinálni, hogy a hitellel terhelt lakás a te neveden van de a hitel nincs a neveden Vagy mindkettő vagy egyik sem. Ez nagyon rizikós a banknak is, mert tegyük fel, hogy a lakás a te neveden van, de neked nincs hiteled rá. A rokonod egy nap úgy dönt ő többé nem fizet. Téged nem tudnak megszorongatni. A rokonodnak nincs ingatlanja ami fedezné. Nem hiszem hogy ilyenbe belemegy a bank.
2012. szept. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez attól függ. Ha a hitelre a lakás a fedezet (99%) akkor sehogy nem lehet átiratni, mert a bank nem fog beleegyezni és az ügyvédet tessék kirúgni gyorsan, mert hülye.
2012. szept. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

elviekben nem lehetne megcsinálni ezt, de gyakorlatban láttam , hogy csináltak már ilyet.

Elméletben a bank hozzájárulása kellene a földhivatali bejegyzéshez, gyakorlatban a földhivatal nem kérte és megcsinálta a tulajdonjog átírást.

Elméletben a hitelszerződésben benne van, hogy az adós ezt nem csinálhatja a bank hozzájárulása nélkül, mert a hitel felmondható, gyakorlatban, aki megtette tulajdonos, simán ment neki, amikor az adós megtudta, hogy a tulaj eladta a házát, bement a banknak panaszt tenni, de a bank nem tett azóta sem semmit.

Tavaly találkoztam ezzel az esettel...

2012. szept. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Manapság már nincs olyan bank, ahol ez megoldható lenne. A jelzálogot pont azért teszik rá a bankok, hogy az ilyesmit megakadályozzák. A bank csak abban az esetben járulna hozzá a tulajdonosváltáshoz, ha az új tulajdonos is aláírja a jelzálog szerződést, amiben az áll, hogy a bank élni fog a zálogjogával a hitel nem fizetése esetén.


(Az ügyvéd elég rendesen félretájékoztatott benneteket.)

2012. szept. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az előző hozzászólásokat.


"A bank csak abban az esetben járulna hozzá a tulajdonosváltáshoz, ha az új tulajdonos is aláírja a jelzálog szerződést, amiben az áll, hogy a bank élni fog a zálogjogával a hitel nem fizetése esetén."


Aláírnám a jelzálog szerődés módosítást és a lakáshitel is biztosan fizetve lesz.


Származhat-e ebből bármilyen károm?

Biztonságban van-e az így "menedékbe" vett lakás a rokonom többi hitelezőinek követeléseitől? (pl. NAV)

2012. szept. 11. 13:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha:


- Te aláírod (ergo nevedre veszed) a hitelt és az ingatlant

- Ebbe bele megy a bank is


Akkor igen, biztonságban van a rokonod többi hitelezőjétől.


Ellenben azt tudnod kell, hogy így 100%-ban TIED a felelősség. Ha a kedves rokon úgy dönt, hogy már a lakáshitelt sem szeretné tovább fizetni akkor azt RAJTAD és a TE VAGYONODON fogja a bank végrehajtani majd. Ez pedig - hogy is mondjam - igen nagy rizikó, még közvetlen rokonnak sem vállalnám.

2012. szept. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Illetve az azért kimaradt, hogyha így "kimentitek" az ingatlant, akkor a rokonod a fedezetmegvonás nevű bűncselekményt követi el, amivel mindketten megüthetitek a bokátokat, ha egy hitelező ezt tudja bizonyítani (nem lesz nehéz mert elég átlátszó, gondolom nem lenne pénzmozgás sem).
2012. szept. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2012. szept. 12. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!