Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Euro eladás - Forint vásárlás,...

Euro eladás - Forint vásárlás, hogyan?

Figyelt kérdés
Most utazom haza külföldről és szeretném az euromat forintokra váltani a lehető legjobb áron. Az árfolyamoknál olvastam, hogy van vétel-,eladás- és középárfolyam. Hol tudnék a eladási árért forintot vásárolni? A CIB banknál a legkedvezőbb most, 296.3HUF az eladási ára az euronak a forinthoz viszonyítva. Hogy tudnám ezt lebonyolítani? Egyszerűen bemegyek a bankba és átváltom a KP-t, vagy fel kell töltenem egy bankszámlára? Az utóbbi esetben úgy hallottam, hogy a középárfolyammal váltják, ebben nem vagyok biztos. Ha valaki ismeri a módszert kérem segítsen. Üdv.

2012. szept. 3. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Már hogy tudnál eladási áron beváltani eurót????

Csak a vételi árfolyamon tudod beváltani!!!

2012. szept. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nagy összegről van szó, akkor érdemes lehet devizaszámlát nyitni és onnan devizaárfolyamon átkonvertálni forintra.
2012. szept. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

vételi áron vehetsz annyiért eurót, de nem fogod tudni annyiért eladni, az nekik nem éri meg, sőt: ráfizetés lenneMiért bankban akarsz váltani?

Miért nem valutaváltónál? Ma normálisan 284,5 forintot adtak egy euróért.

2012. szept. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!