Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért van az a legtöbb banknál...

Miért van az a legtöbb banknál, hogy 25 éves kor alatt nem lehet hitelt felvenni, vagy csak mások bevonásával megbonyolítva?

Figyelt kérdés

Ez érthetetlen diszkrimináció szerintem, valaki magyarázza el hogy valójában mi az oka ennek.

Nem mindenki jár egyetemre, nem mindenki 24-25 évesen kezdni a felnőtt életet.

Akik szakmát tanultak azok 19-20 éves koruktól már teljes munkaidőben dolgozhatnak.


Példa: 22 éves nő, 2.5 éve dolgozik ugyanazon a munkahelyen bejelentve, fizetése is megfelelne a feltételeknek. Az önerő is megvan, több is mint a minimum. Mégis miért ütközik ilyen korlátozásokba?


2012. aug. 28. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Mert a fiatalok megbízhatatlanok illetve nincsenek röghöz kötve pl. családdal.


Azért.

2012. aug. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A megbízhatatlanságot mire érted? Az bizonyos életkor felett, már nem a korral arányos dolog. 22-23 évesen nem mindenkinek a buliról szól az élete, van aki már kiélte magát tizenévesen, van akinek már a munkáról, az otthonteremtésről, a hamarosan megtartandó esküvője megszervezéséről szól az élet, sokaknak már babájuk is van, vagy tervezik.

Vannak akik meg végigbulizzák az egyetemi éveiket a szülők pénzéből, 0 tapasztalatuk van a világról, 0 felelősségtudatuk, egyetem után lézengenek pár évet, mert nem találnak munkát( mert hát ők nem vállalnak bármit). Aztán betöltik a 25 öt, lesz egy féléves munkaviszonyuk összesen, és ők a megbízható felnőtt emberek a bankok szemében?

Tudom hogy amit leírtam, az lehet hogy kicsit a 2 végletnek tűnik, de személyesen tapasztalom ezt a hatalmas különbséget az ismerőseim között, szóval ezért tudom hogy a korból nem lehet ezt megítélni. Ezért nem értem.

2012. aug. 28. 19:20
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, ez a két véglet.

A bank pedig a statisztikákkal számol, ami szerint a 25 év alattiak jelentős hányada rossz adós, mert megbízhatatlanabbak minden téren, mint a 25 év felettiek.


Hiába hőzöngsz, hogy te nem vagy ilyen, ez a bankot nem fogja érdekelni. A statisztika mindent üt.

2012. aug. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem csak én nem vagyok ilyen, hanem még nagyon sok velem egyidős. Sajnos igy hátráltatva vagyunk a lakáshoz jutásban is, ok nélkül.

Dehát nyilván a bank is a saját érdekeit nézi, ha a statisztika meg ezt mutatja.

Köszönöm a válaszokat.

2012. aug. 28. 19:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Ugyanazért, amiért 65 évesen se adnak hitelt, mert lehet, hogy van nem egy öreg, aki 90 évig él, viszont nagyon sok meghal 60 év előtt :P
2012. aug. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

szia, 22 évesen tudsz felvenni lakáshitelt.

Most is intézek ilyen fiatalnak lakáshitelt.

Van jövedelme és megfelelő önereje....

Megfelelő helyen kell segítséget kérni vagy nyakadba venni a bankokat és rászánni az időt. A hiteltanácsadó segítsége jelentősen kényelmesebb megoldás...

2012. aug. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
személyi kölcsön felvétele esetén ütközhetsz életkori határokba....
2012. aug. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. aug. 29. 09:13

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!