Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha véletlenül banki utalásnál...

Ha véletlenül banki utalásnál rosszul adom meg a nevet vagy a számlaszámot, akkor nem tudok utalni, ugye?

Figyelt kérdés
2012. aug. 21. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A név nem feltétlenül gáz (nem tudom, arra mik a szabályok).


De ha a számlaszámot rosszul adod meg, két lehetőséged van:


Érvénytelen lesz a számlaszám, és nem tudsz utalni (ez a szerencsés helyzet.)


A rosszabbik eset az, hogy érvényes a számlaszám, ekkor elmegy a pénz. És nagy eséllyel sohasem látod többet viszont...

2012. aug. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de ha személyesen bent vagyok a bankban, akkor ott a gépen látják hogy helyes-e vagy sem, nem?
2012. aug. 21. 13:01
 3/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Ha személyesen vagy a bankban, akkor kicsi az esélye, hogy rossz helyre utalj, mert a dolgozó a számlaszám beírása után rákérdez a számlatulajdonosra.
2012. aug. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
De ez is csak bankon belül lehetséges.
2012. aug. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha automatánál elütöd, akkor másnak utalod át.
2012. aug. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Neten és személyesen bankfiókban nem annyira gáz, mert online utalásnál automatikusan átírja a "címzettet" a bankszámla tulajdonos nevére, ha jó a számlaszám. Automatánál van gond. Ha szerencséd van becsületes "megtalálóval" kerülsz szembe, ha nem akkor nyomozgathatsz egy darabig, hogy visszakapd.
2012. aug. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én sokat utalok netbankból és sosem írta még ki a nevet helyes bankszámlaszám alapján.Tehát akkor nem mindenhol valószínű,hogy online biztosra mehetsz!Én 2-szer is le szoktam ellenőrizni,hogy jól írtam-e.:)

Ha hasznos volt a válaszom,kérlek értékeld!

2012. aug. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!