Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egyetemista leszek, ezért...

Egyetemista leszek, ezért bankszámlászámot és bankkártyát kell csináltatnom. Mikre figyeljek oda? / Mire kell mindenféleképp rákérdeznem?

Figyelt kérdés

Több bank számlacsomagjait nézem, de mindig az előnyeit írják le, semmi többet. Személyesen szeretnék bemenni minden bankba kérdezősködni, de nem tudom mikre kérdezzek rá? Gondolom a számlavezetési díj, kártyadíj....

Ami biztos, h interneten nem vásárolnék.



2012. aug. 7. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ elsősorban mire fogod használni, és mennyi pénzforgalom lesz rajta,mert a számladíjak is általában forgalomhoz kötöttek.

Ha lehet papír alapú havi számlakivonatot ne kérj,mert az pénzbe kerül.

Internetes elérést kérj, ez általában ingyenes.

Kérdezd havi hány kp felvétel van ingyen,és persze próbálj ezen belül maradni.

2012. aug. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Hogy megtudd, mi az, ami nem ingyenes, nem kell bemenned a bankba, elég elolvasnod a honlapjukon kirakott Hirdetményt, abban benne van minden. (( Na persze, szó szerint minden, szóval válogatni is kell eléggé az adatokból.))


Első nem tudom miről beszél, a diákszámláknak általában 0-50 ft a havidíja, és tudtommal nem forgalomhoz kötött egyik helyen sem. A papíralapú számlakivonat is a legtöbb helyen ingyen van.



Amiken tudnak a bankok variálni ( amire rá kell kérdezned): havidíj, kártya díja, ingyenes kp. felvételek száma, átutalás díja.


Egyébként jól teszed, hogy tájékozódsz. De ha rám hallgatsz, az ERSTE ajánlatát mindenképpen nézd meg, nekem az jött be legjobban.

2012. aug. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én az Erste diákszámláját ajánlom jó szívvel.


Annál jobbat szerintem nem találsz.

2012. aug. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha csányibácsiékhoz mész,ott még az internetes hozzáféréshez is fizetsz,nem hogy a papíralapúért!

Na őket messziről kerüld el!

2012. aug. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

az ótépéről beszélsz? A többi már újtépének tűnik mellette, a berendezéséből ítélve legalábbis a szülővárosomban.

Egyébként szerintem bankban érdemesebb tájékozódni, mert pl. láttam már olyan biztosítási szöveget, ahol le volt írva, de úgy, hogy azt még én, egy 145+ IQ-val rendelkező embver is csak nehezen bogozott ki.

2012. aug. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bankban is simán átvernek. ( Tapasztalat.)
2012. aug. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!