Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Létezik olyan bank, ahol...

Létezik olyan bank, ahol kapok 100. 000-150. 000Ft-nyi hitelt 2-3 havi futamidőre?

Figyelt kérdés
Ennyire lenne szükségem, de mindenhol ahol néztem 300.000Ft a minimum és legalább egy évre el kellene adósodnom.
2012. aug. 5. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy 300.000 forintnál kevesebb összeget nem vehetsz fel!... Érdeklődj a bankokban személyesen!...
2012. aug. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy autóvásárlásra kéne. Ahogy néztem a kalkulátorokat, mindenhol 300-400e az alsó határ.

1.300.000Ft-ért venném az autót, ennyim van is, de az átírásra meg kéne valahonnan előlegeztetnem még egy 100-ast.

Személyi kölcsön lehet hogy adódna valahol ennyiért, de nem szeretnék évekre eladósodni, hiszen ezt a pénzt kamatokkal együtt is 2-3 hónap alatt bőven vissza tudnám fizetni.

Az eladónak keddig kéne választ adnom, hogy megveszem-e az autót vagy sem, mert akkor eladja másnak.

2012. aug. 5. 22:23
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Folyószámlahitel a neked való, csak vigyázz, mert rá lehet szokni,
2012. aug. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ez jól hangzik, köszi.

Annál a banknál, amit néztem már 50.000 Ft-ot is fel lehet venni, de a futamidő itt is 365 nap.

Egyébként nem vagyok egy nagy költekezős, még soha életemben nem vettem fel semmilyen hitelt.

2012. aug. 6. 08:22
 5/8 Smartguy86 ***** válasza:
45%

Tudod az úgy szokott lenni, hogy kis lépésekben semmi nem tűnik drasztikusnak. Először csak 50 ezer, aztán 100, aztán 200 ezer hitel. És te mit érzékelsz belőle? Hogy ha már felvettél 50-et és visszafizetted, akkor mégegyszer 50 az nem is sok, tehát a 100 nem is sok. Aztán így a 100-al, és így tovább. Persze az elején azt mondanád, hogy hú 500 ezer hitel az marha sok. De ha folyamatában megcsinálod, esetleg azt fogod mondani, hogy ennyit még megengedhetsz magadnak...


Ismerek embert, aki így adósította el magát hitelkártyára... szóval ne gondold, hogy egyszerű dolog ez, néha az emberi elme csodákra képes, ha pénzről van szó :D

2012. aug. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Folyószámlahitel biztosan van alacsonyabb összegre is. A személyi kölcsönök kb. 250-300 ezer Ft-nál kezdődnek.

Illetve a Providentnél van kis összegű hitel, de azt nagyon nem ajánlom, mert egy nagy lenyúlás az egész (egyik legdrágább hitel).

Viszont ha felveszed a hitelt, akkor bármikor jogodban áll előtörleszteni, azaz a lejárat előtt hamarabb visszafizetni, akár az egész összeget is. Azaz csinálhatod azt is, hogy kérsz folyószámlahitelt, amit 1 évre adnak, de ha már nem kell, akkor egyszerűen visszamondod a banknál, vagy felveszel személyi kölcsönt, ami kell, azt elhasználod az autóra, a maradékot pl. berakhatod addig betétlekötésbe, és utána a személyi kölcsönt is előtörlesztheted 1 évnél korábban is.

2012. aug. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Oké, köszi szépen. :)


Világ életemben spórolós voltam. Ha valahol 10Ft-tal olcsóbb a krumpli, képes vagyok érte elmenni a város túlsó végébe. Nem azért mintha nem lenne 10Ft-om. Autót sem passzióból veszek, hanem azért, mert a munkahelyem 200km-re van a lakóhelyemtől. Most sem azért nem vennék fel 300000-et, mert ne tudnám elkölteni ha akarnám. De annál többet, mint amit egy-két hónap alatt vissza tudnék fizetni nem vennék fel. Nem az összeg nagysága számít, hanem hogy kiszámíthatóan rövid időn belül vissza tudom-e fizetni vagy sem. Pl aki 20-30 évre vesz fel hiteleket, az honnan tudja, hogy mi lesz akkorra? Én maximum fél évre tudok előre tervezni.

Nem hiszem, hogy e tekintetben egy 100000-es hitellel 180 fokos fordulatot venne a személyiségem.

2012. aug. 6. 09:12
 8/8 anonim ***** válasza:

A Cetelemnél adnak 100-150eFt-ot is hitelkártyával,nem a legolcsóbb,de én úgy csináltam,hogy amikor van elég pénzem akkor az egészet visszafizetem a hitelkártya-számlára,magyarán ráutalom és akkor nincs gond,eddig még nem szóltak miatta,tehát nem tájékoztatom őket az előtörlesztési szándékomról,csak utalom a pénzt.


Az Erste Bank és a Posta is ad kis összegű hitelt,ezek valamivel kedvezőbbek,de tovább tart az ügyintézés.

2012. aug. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!