Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mig papám élt én voltam a...

Mig papám élt én voltam a meghatalmazott a lekötésénél, meghalt nem tudom irt-e végrendeletet? Ha nem, én hozzájuthatok a betétjéhez?

Figyelt kérdés
2009. júl. 18. 09:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A meghatalmazó halálával a meghatalmazás megszűnik. Így a meghatalmazott sem rendelkezhet már a betétről, illetve ha rendelkezik, akkor ezért jogilag felelősségre vonható.
2009. júl. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

(A papád az a nagypapád lenne?)


Ha meghalt a nagypapád, akkor a Bank a betétjét csak a törvényes örökös(ök)nek adja ki, örökösödési végzés bemutatása után!


Ha nagypapád nem írt végrendeletet, akkor a törvényes örököse elsősorban a házastársa, másodfokon a gyermekei, ha ők már nem élnek, csak akkor az unokák (harmadfokon)...


Lehetséges, hogy a nagypapád rendelkezett a bankban a betét öröklését illetően (van ilyen lehetőség), akkor nem kell az örökösödési végzés, mert ez végrendeletnek számít. Ezt a bankban tudhatod meg!

Ebben az esetben Halotti Anyakönyvi Kivonatra lesz szükséged, ha te vagy a kedvezményezett.

2009. júl. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!