Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol éri meg jobban a folyószám...

Hol éri meg jobban a folyószámla-vezetés, az OTP-nél vagy a Citibanknál?

Figyelt kérdés

Be fogok menni személyesen is érdeklődni, természetesen, csak hátha nem kell teljesen tájékozatlanul érkeznem. :)

Azért csak ez a két bank érdekel, mert most az OTP-nél vagyok, amivel alapvető gondom nincs, csak annyi, hogy akármit akarok elintézni, a kiszolgálás mindig pocsék. A Citinél viszont normálisak, segítőkészek, nem várják el, hogy én is napi szinten foglalkozzam és értsek is a pénzügyekhez, és a család zöme is a Citinél bankol, ami azért lenne praktikus, mert viszonylag gyakori a kisebb-nagyobb összegmozgatás közöttünk, és ezt a neten két kattintással el lehet intézni, viszont, ha én vagyok az érintett, akkor vagy nekem kell bemennem egy Citi fiókba, vagy nekik egy OTP-ne, ami sokszor eléggé megborítja az elfoglaltságokat.

Viszont nekem nincs annyi fix jövedelmem havonta, amennyi függvénye annak, hogy a Citinél ingyenes számlavezetést kapjak, ergo mindenképp kell érte fizetnem. Ez az OTP-nél is így van ugye. Így a kérdésem tehát, hogy drágább-e vajon a Citinél, s ha igen, mennyivel nagyjából, mint az OTP-nél?

Ha valaki csak megközelítőleges választ tud adni, az is jó, mondom, bemegyek személyesen is megérdeklődni, csak próbálok előtte több formában is informálódni. :)


2012. júl. 27. 13:33
 1/3 anonim válasza:

Szia!

Nekem az OTP-nél van Netbankos számlám. Szerintem elég kedvező. 613,- Ft a számlavezetési díj.

Feltétele, hogy havonta legalább 1X belépjek netbankon keresztül a bankba, mert ha nem, akkor 1300,- körül van a számlavezetés.

Nincs jövedelem korlát, és a csoportos átutalások is ingyen mennek róla, és az átutalásért se számítanak fel extra költséget.

Havonta 2X vehetek fel ingyen, a számlához járó kártyával.

Otthonról intézek mindent.


[link]


Ami még tetszik, az az Erste Szupernulla számla, de ahhoz, hogy megérje legalább havi 150e Ft-os jövedelem kell rá. E nélkül már nem éri meg.

2012. júl. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Számlavezetés szempontjából szerintem mindegy melyiket választod de lehet együtt jobb. Én az otp-nél netbankkal vagyok a citinél hitelkártyával. A hiteleket mindig határidő előtt fizetem vissza és mivel a citi visszatérítést ad, így tavaly kb 6-7000Ft hasznom volt belőle. Elektronikus számla esetén nincs semmilyen díja a kártyának. Amit az egyiknél kifizetel a számlavezetésre a másiknál visszatérítik a költekezéseidből így összességében 0Ft-os számlád lehet.
2012. júl. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A Citibank folyószámlája úgy tudom piacvezető jelenleg. Feltétele, hogy 150E ft érkezzen bankon kívülről minden hónapban rendszeres a számládra. (nem csak fizetés). Minden hazai ATM-ből ingyenes a kp felvét és ez tényleg minden tekintetben 0Ft-os folyószámla. (sms, számlavezetési díj, utalás, minden).Én is ilyet szeretnék, már körbenéztem, mert az OTP-sem elég drága. :( Csak nem felelek meg a feltételnek.
2012. szept. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!