Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tudnak velem csinálni ha...

Mit tudnak velem csinálni ha semmi sincs a nevemen és szociális segélyből élek?

Figyelt kérdés
A következő a problémám sajnos el vesztettem a munkahelyem így nem tudtam tovább törleszteni az autót amit a bank el vitt.Nem régiben át vette egy másik cég a behajtást Reg-Finance aki havi 20 ezret kér tőlem amit családi segítséggel tudok is fizetni mert szociális segélyből nehéz lenne.Ha nem fizetem nekik mit tudnak csinálni valóban rá terhelhetik a házra vagy foglalhatnak is (a nevemen nincs semmi).
2012. júl. 11. 15:21
 1/4 Smartguy86 ***** válasza:

Elvileg ingó vagyonból foglalhatnak le a bejelentett lakhelyeden. Mivel az ingatlan nem a te tulajdonod, így arra nem jegyezhetik be a végrehajtási jogot.


Jó esetben előbb-utóbb elkönyvelik, hogy behajthatatlan a követelés (kivéve banki hitelnél, ami jelen esetben is van, ahogy olvasom), de ez évek múlva következik be. Addig te nem találsz majd úgy legális munkát, hogy ne találna meg a végrehajtó. Nem lehet bankszámlád, mert egyből leveszik róla a tartozást. Ha bejelentett munkát vállalsz, tiltják a fizetésedből a tartozást. Amennyiben egyik sem következik be, a tartozás csak nő és nő, egyre nagyobb büntetőkamat kerül rá. Ha a végrehajtó kitartó (márpedig banki hitelek esetében mindig azok!), sose könyvel le téged, megmarad a tartozás és egész életedre földönfutóvá válsz, akinek másnál kell élnie, feketén kell dolgoznia és nem lehet megtakarítása. Azért a nyugdíjas éveidet nehezen húznád ki így... szóval szerintem minél előbb keress megoldást!

2012. júl. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát akkor jobban járok még ha nehéz is folyamatosan fizetni a részleteket :)Köszönöm válaszod
2012. júl. 11. 18:26
 3/4 A kérdező kommentje:
Amúgy a végrehajtó honnan tudjam mi az enyém és mi nem?
2012. júl. 11. 18:27
 4/4 Smartguy86 ***** válasza:
Lehet próbálkozni számlákkal, amik bizonyítják, hogy nem a tiéd. Viszont ha valamiről nincs számla, akkor arról senki nem fogja elhinni neked, hogy nem a tiéd.
2012. júl. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!