Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a következménye, ha nem...

Mi a következménye, ha nem teljesítem egy behajtócég követelését?

Figyelt kérdés

Vaterán kiszámláztak 600 Ft-t, amit pont 2 hónap után fizettem be. Miután befizettem, 2 napra rá jött egy 3810 Ft-os csekk a Creditforte behajtócégtől "adminisztrációs költség" címszó alatt.


Nagyon nehezemre esne most ennyit kifizetni, hiányozna ez a pénz és abszurdnak tartom, hogy 2 hónapot csúsztam 600 Ft-tal és ráraknak 3800 Ft-t. Felhívtam őket, mondták, hogy írtak egy e-mailt és hívtak telefonon, mielőtt elküldték a csekket. Mondtam, hogy telefonon nem hívtak (az e-mailjük pedig egyébként a spamban volt, észre se vettem), erre azt mondták, hogy "ja, akkor arra nem került sor, de a 3800 Ft-ot be kell fizetni, különben a bíróságra adják az ügyet".


A kérdésem: mi történik akkor, ha nem fizetem be? Tényleg a bíróságra adják az ügyet pár száz Ft miatt? Illetve egyáltalán jogos a követelésük, ha én már azelőtt kifizettem a tartozást, hogy megküldték volna a csekkjüket a 3810 Ft "adminisztrációs költség"-ről?


2012. júl. 6. 15:16
 1/4 intrepid ***** válasza:
Fizesd ki, mert kimennek, és összetörik a bútorodat.
2012. júl. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A 4e Ft még nem fog bíróságra kerülni, de fogják növelni az összeget és az már lehet hogy igen.
2012. júl. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A behajtó cég, ha nem jut dűlőre veled, rárakja a saját munkadíját, a végrehajtó meg majd szintén rárakja a sajátját.

Mikorra ez ténylegesen végrehajtásra kerül, már legalább 50ezer forintnyi tartozásról lesz szó.

Abban ne reménykedj, hogy majd elfelejtik.

2012. júl. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
66%
Na figyelj ,nem szeik olyan forrón a kását.Én is tartoztam a Vaterának és hasonlóan jártam,a behajtócég küldött ugyanilyen számlát nekem és én is közben befizettem a bagatell összeget a vaterának.Leírtam,hogy bár elnézést de valóban késedelmesen fizettem,semmi követelést nem hajtott végre a behajtócég miután a vatara magírta nekik,hogy be lett fizetve a pénz.Na halgass a sok ijesztgetősre ,aki csak irogat,hogy ez lesz,meg az lesz.nem tájékozott emberek ők csak vaktában irogatnak,nem kell bedőlni.Vannak akik ezen mulatnak,hogy hülyeségeket tanácsolnak és más ezt komolyan veszi.Te ne tedd!Fogom a fejem,hogy még azt is írják ezt azt is elvihetnek a lakásból,esetleg szülőktől.Ez egy baromság.Bírósági végzés kell ahhoz,hogy hivatalosan bármit lefoglaljanak.Szülőknek pedig semmi köze sincs a te dolgaidhoz,ezt nem te szerezted,nem a te tulajdonod,be nem mehet csak ha te beengeded,ennyi,még a rendőrnek is igazolni kell magát ha be akar menni bárkihez.
2012. júl. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!