Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nem fizetek mit csinálnak?

Ha nem fizetek mit csinálnak?

Figyelt kérdés

Elmentem 5 éve kezesnek és fizettek rendesen is a barátaim.Most kaptam egy felszólítást hogy fizessek a takarékszövetkezetnek.

Nekem nincs lakásom sem bejelentett jövedelmem csak van egy ideiglenes lakcímem ahova tesóm megengedte hogy bejelentkezzek,onnan írom ezt is most.Ilyenkor hogy hajtják be a pénzt?



2012. júl. 6. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy majd lefoglalják a tesód számítógépét, mosógépét, tévéjét stb. abból a lakásból, hacsak nem tudja névre szóló számlával vagy más módon igazolni, hogy az az övé és nem a tiéd. Örülni fog neki...
2012. júl. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz.
2012. júl. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

na várj, képzavar van...

ideiglenes lakcímen nem foglalhatnak

ha nincs állandód, nem jelentkezhetsz be ideiglenesre sehová

szóval hogy is van ez?

2012. júl. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha tudja igazolni számlákkal?

Ha teljesen kikerülök a "látótérből" akkor nem tud semmit csinálni?

2012. júl. 6. 16:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Én láttam már olyan lakcímkártyát, amin csak ideiglenes lakcím volt.

És honnan veszed, hogy "ideiglenesen nem foglalhatnak"?

A törvény nem mond semmit se állandó, se ideiglenes lakcímről, azt mondja, hogy


"86. § (1) Lefoglalni az adós birtokában, őrizetében levő vagy más olyan ingóságot lehet, amelyről valószínűsíthető, hogy az adós tulajdonában van.

(2) Nem lehet lefoglalni az adós birtokában, őrizetében levő ingóságot, ha a rajta levő jelből vagy más körülményből minden bizonyítás nélkül kétségtelenül megállapítható, hogy az ingóság nincs az adós tulajdonában."


A hangsúly a "valószínűsíthetőn" van. Nem kell bizonyosság! Elvégre később igényperben lehet bizonyítani, hogy márpedig az nem úgy van. Meg nem kell semmilyen lakcím hozzá. Ha leparkolod a kocsidat egy irodaház előtt és odaírják rá a nevedet, címedet, abból is valószínűsíthetik, hogy az a tiéd, mint adósé, és vihetik onnan...

Mindenesetre szerintem az, hogy valaki be van jelentve lakcímkártyán valahova, az elég ahhoz, hogy azt valószínűsítsék, hogy ott minden cucc az övé.

Aztán ha mégse, akkor szenvedjen a valódi tulaj ennek az ellenkezőjének a bebizonyításával ott helyben, vagy az igényperben.

2012. júl. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!