Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » "A"- hitelem van de sajnos...

"A"- hitelem van de sajnos már nem tudom tovább fizetni. Mi lesz ennek a vége?

Figyelt kérdés
Nem tudom tovább törleszteni a hitelem,250 000 Ft-ról van szó.A végrehajtók már írtak ha nem fizetek jönnek foglalni.De az van hogy semmi nincs a nevemen,minden a páromé,és az ő lakásában élünk.Ha nem tudnak foglalni sem akkor mit csinálnak?Hogyan hajtsák be?Ugye ezért nem ültetnek le?

#végrehajtó #hitel #nem tudom fizetni
2012. jún. 27. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:

adósok börtne már rég nincs :D

Jövedelmed van? na abból fognak vonogatni.

2012. jún. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha be vagy jelentve a lakcímre akkor mindegy, hogy a párod lakása. A nem igazolhatóan ő tárgyai (100%, hogy nem tudtok igazolni számlával mindent....) akkor a közös használati tárgyakat simán viszik.
2012. jún. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Először felszólít a hitelező bank a tartozás rendezésére, akitől a pénzt kaptad.

Ha ők nem járnak sikerrel eladják/átadják a tartozásod egy követeléskezelő (nem pedig behajtó) cégnek, ezek után ők fognak keresni. Addig nem szabad szóba állni az ilyenekkel, amíg postán nem kaptál valami értesítőt (hiába sejted, hogy miért keresnek).

Ha a követeléskezelő cég sem jut előrébb, akkor átadják ügyvédnek, aki pedig átadja végrehajtásra vagy pedig fizetési meghagyásos eljárás lesz belőle.

1.000.000. Ft alatt kötelező a fizetési meghagyásos eljárás. A fizetési meghagyásos eljárás esetében a dokumentumokban megjelölt ügyvédi irodával kell felvenni a kapcsolatot és velük egyezkedni.

Ha ellentmondasz a fizetési meghagyásnak, akkor polgári peres eljárás lesz belőle, tehát mehet mindkét fél nyaralni a bíróságra.

Ha leszarod az egészet és nem reagálsz, akkor 30 napon belül jogerőre emelkedik, tehát végrehajtható lesz az összeg. Ekkor letiltják a fizetésed 33% -át (50% csak nagyon speciális esetekre vonatkozik, banki tartozásra nem), felkutatják bankszámláidat és ha van rajta annyi összeg, ami fedezi a tartozást, akkor a bank együttműködésével leszipkázzák (ez esetben a fizetés letiltást nem fogják kezdeményezni). Ez teljesen törvényes, mivel jogerős bírósági végrehajtási eljárás keretén belül történik. Ha eddig sem jártak sikerrel, akkor felkeresnek lakhelyeden és minden ingó és ingatlan vagyonodat lefoglalják. Ha esetleg van a lakásra hiteled és arra is ráteszi a kezét a végrehajtó, akkor a hitelező bank felmondja a hitelszerződést és majd nekik is fizetheted ki egy összegben a tartozásod. Ugyan ez a helyzet ha autód van. Az autót hitelező pénzintézet a hitelszerződést felmondja és egyben követeli a pénzt ha a bírósági végrehajtó lefoglalja az autót.


Lakás: Írtad, hogy a párodé, tehát az ő nevén van. Pároddal házasok vagytok? Mert ha nem, akkor ő simán mondhatja azt, hogy csak bérled az egyik szobát :) Ha házasok vagytok, akkor viszont szopóroller. Visznek mindent, ami nagy érték. TV, hűtő, fagyó, mosogatógép, mosógép, PC/Notebook (ha érnek valamit) és mindent, ami értékes lehet, addig amíg azt nem mondják, hogy ez fedezi a tartozást. Mire idáig fajul a dolog kb. a két és félszerese lesz a tartozásod, mert már annyi minden díj, költség meg kamat van rajta.


Amit én javaslok. Beszélj a bankkal, hogy mi a szitu, próbálj velük a végsőkig egyezkedni. Ha nem megy, akkor úgyis átadják követelés kezelőnek. Itt is léteznek normális cégek, próbálj meg velük egyezkedni. Ha nyomorékok és nem értik meg, a helyzeted, akkor fizetési meghagyásos papír megérkezése után az ügyvédi irodával. Ha velük sem tudsz szót érteni, akkor ennyi volt. Jön a végrehajtás és egyszer tuti valahogy végrehajtják. Nem fog elévülni ha már végrehajtásig fajult az ügy.

2012. jún. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát igazából, ha polgárjogi aspektusból közelítjük meg a problémát, akkor azt kell mondanom neked, hogy a te tartozásaid esetén a végrehajtó inkább a fizetésedre fog lecsapni, semmint az ingóságokra - már ha jogszerűen jár el. Ez pontosan azért van, mivel a barátnőd lakásában lévő ingóságok nagy része uratlan (tehát nincsen szerződésben meghatározott tulajdonos); minden uratlan ingóság azé', akié a lakás, szóval ebből a szempontból a fakanál, a TV, a hűtő, a PC, az ágy, stb. a barátnődé.
2012. aug. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!