Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankszámlámról leveheti a...

Bankszámlámról leveheti a bank a ráérkező pénzt, tartozás miatt?

Figyelt kérdés
Van olyan megoldás,hogy névtelenül menne, például a postára, vagy nem tudom.., és akkor nem tudja a bank levenni. Vagy ha simán kihozza a postás, akkor sem tudják elvenni? Felgyülemlett 2-3 havi törlesztés,de már most ebben a hónapban a rendes havi részletet már befizettem. De mégis elveszik a kocsit. De nekem utána is fizetnem kell.

#bank #bankszámla #pénz #tartozás #hitel #havi törlesztőrészlet.
2012. jún. 25. 07:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


A számlára érkező pénzt tilthatják a kézbe kapott fizuból nem kötelezhetnek sem téged sem munkáltatót, hogy fizesse a hátralékod! Sajnos sógoromnak is van egy autó hitele de a kocsit már évekkel ezelőtt elvitték! Ő be van jelentve a munkahelyén de ő kézbe kap fizut!


Az egyértelmű, hogy fizetned kell elvégre is egyszer belementél a vásárlásba! Akkor jársz jól ha a bank a legjobb áron tudja értékesíteni az autót és kevés lesz a fizetendő hitelösszeg és eladási ár között a különbség! Ha 3 millát fizetnél a kocsira a lízing végén de a kocsit eladják 1,7ért a különbözetet ki kell fizetned! Ez jogos! Ha te adsz valakinek pénzt Ő csak a felét adja vissza azért neked se lenne természetes arckifejezésed!


A bank bírósági úton elintézve egészen a létminimumig tilthat cirka 46-47000 forintot hagyva a számlán vagy minimálbérig (67000) Ismerősömnek 1 millió tartozása volt egy másik férfi felé Ő tudta számlákkal bizonyítani, bírósági úton kezdték meg a tiltást így a számláján volt 700.000 forint azt levették csak a 67 ezret hagyva rajta a következő fizetéséből (ő nagyon jól keres) kb.450.000 forintból letiltottak még 300-at!

2012. jún. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Smartguy86 ***** válasza:

Lehet ügyeskedni, de ha kiderül és a bank feljelentést tesz, akkor nem jársz jól...


Amúgy se, mivel a tartozást a bank soha nem fogja elengedni. Ha nem te, majd az örököseid fizetik (persze nekik le lehet mondani az örökségről, de akkor semmit nem kapnak majd). Jah és addig, amíg ez húzódik, csak egyre súlyosabb lesz a tartozás, büntetőkamat, végrehajtási díj, stb. Még a duplájára is nőhet. Szerintem tárgyalj a bankkal, hogy tudnak-e ajánlani valami pótmegoldást. Nekik se érdekük, hogy ne legyen visszafizetve a hitel.

2012. jún. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tegnap küldtek 1 csekket,az áll rajta, hogy: végrehajtói díj, 16.000-ft, de a közjegyző azt mondta, hogy ne fizessem be. Mindenki mást mond. Szerintetek? Köszi, a válaszokat.
2012. jún. 27. 06:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom meddig kívánod magad előtt görgetni a tartozást. Mit érnél azzal, ha nem fizetnéd be, hanem csak majd, majd? Csak a tartizás lenne nagyobb a kamatok miatt. Különben is jobb hamarébb túl lenni rajta. A végrehajtói díjak hajlamosak hatványozottan emelkedni az idő előrehaladtával.. Szerintem a 16 ezret fizesd be, mert ripsz-ropsz 80 lesz belőle, aztán azt meg mégkellemetlenebb lesz. Sok ilyen esetet láttam már.
2012. júl. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 okoskatörp ***** válasza:

A fizetésedből bíróság tilthatja le a tatozásod, ezt a munkaadónak kell büntetés terhe mellett átutalni.


Ha tényleg csak 2-3 havi csúszásod van és most már tudod rendesen fizetni a havi összeget, akkor tárgyalj a bankkal hogy ajánljon egy pár hónapos részletet a hátralék rendezésére. A bank érdeke az hogy a hitelszerződés normálisan lefusson, nem érdeke a jelzálog érvényesítése.


Általában, ha valaki csúszik a törlesztéssel, nem üljön a babérjain hanem azonnal szóljon a banknak hogy bajban van. Ott jó eséllyel találnak valami megoldást az átmeneti gondokra, hiszen ez az érdeke mindkét félnek.

2012. júl. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!