Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Pert nyert Léhmann a devizaala...

Pert nyert Léhmann a devizaalapú hitelek ügyében?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam a neten, hogy az Európai Bíróság semmisnek mondta ki az egyoldalú szerződésmódosításokat. Ez a bankok indokolatlan kamatemeléseit teszi semmisé. Erről szeretnék többet megtudni.


Mennyiben tudja ez a hiteleseket segíteni?

Mennyire terheli meg ez a bankrendszert?

Fel tudnak-e lebbezni az Európai bíróság döntése ellen a bankok, és ha igen, hol?

A PSZÁF mondott-e valamit az üggyel kapcsolatban?

Mennyi esélye van egy hitelesnek a Európai Bíróság döntésére hivatkozva pert nyerni a bíróságon?

Milyen vélemények hangzottak el a perről a fősodrású médiában?


Az ügyvéd véleménye szerint lehetséges, hogy az árfolyamrögzítés során a bankok fel akarják bontani az előző szerződést, és más feltételekkel egy újat kötni, amely mentesítené őket az EB döntése alól.

Mennyi a valóság ebben?


Én ezeket a linkeket találtam:

[link]

http://www.youtube.com/watch?v=-Yh8GX09O8c



2012. máj. 23. 13:28
 1/2 A kérdező kommentje:
Senki többet harmadszor? Az árfolyamgát egy elég bonyolult procedúra, ki tudja mit iratnak alá az emberrel. Ott van még az átszerződés is - forintosítás, kamatok fixálása, vagy kamatok referenciakamathoz való kötése, átláthatónak becézett kamatváltozás. De az átszerződést nem verik túl nagy dobra, és nincs is róla túl sok információ. Ha a CHF LIBOR-hoz szeretnék kötni a kamatváltozást az új szerződés esetén, az elég rossz, mivel a jelenlegi svájci kamat hosszútávon csak erősödni tud, jelenleg a béka segge alatt van - magyarul nőnek majd a kamatok.
2012. máj. 26. 09:45
 2/2 A kérdező kommentje:
A Raifaisen bank pedig a törvényben meghatározott időponthoz képest jóval hamarabb jóval hamarabb indította az árfolyamrögzítést.
2012. máj. 26. 09:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!