Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy kell angliai bankból/Barc...

Hogy kell angliai bankból/Barclays/ utalni magyarországi számlaszámra?

Figyelt kérdés
2009. jún. 27. 21:09
 1/2 anonim válasza:

Én úgy tudom, hogy utalással mindíg kezelési költséget vonnak, nem is keveset - kár nekikezdeni!

Én is Angliában vagyok. Ha haza akarok küldeni pénzt, akkor egyszerüen leveszem a kívánt összeget, bebattyogok a bankba és kitöltök egy kis cetlit, amivel aztán ott helyben ráfizetem az összeget az otthoni számlára. Persze kérek receipt-et is, mert maguktól nem adnak. ;-)

Az otthoniak pedig levehetik a lét forintban - minimális átváltási költség mellett.

2009. jún. 28. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy ötlet: én nem Angliában vagyok, hanem Svájcban, és igy csinálom:

EU-n belül a SEPA (Single Euro Payments) utalások a legolcsóbbak: ugyanannyiba kell kerülniük, mint a helyi utalásoknak (gyakorlatilag ingyenes).


Én online átváltom CHF-t EUR-ba (kedvező árfolyamon), és elküldöm SEPA utalásként magyar euro-számlára, ingyenesen.


Otthon át lehet váltani, vagy fel lehet venni, vagy el lehet költeni.


Természetesen tudom, h. Svájc nem EU tag :-) - de a SEPA innen is működik.

Bár a folyamatban akár 2 átváltás is lehet, ez mégis sokkal kedvezőbb, mint a hagyományos utalás, ahol idegen banki költségek, stb miatt csak nehezen megjósolható a végleges ktg, de mindenképp elég magas.


Amit tudnod kell: otthoni IBAN(!!!) számlaszám, bank BIC kódja: ezt minden banknál most már nagyon egyszerű kinyomozni.

2009. jún. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!