Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az axa-hoz fizetünk már 4...

Az axa-hoz fizetünk már 4 éve, havi 20000ft-t kb és most néztük hogy jóval kevesebb a számlán, mint befizettünk. Van fundamentánk is, az elég jó. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az axanál lehet a pénzünk is elveszik? nem tudom pontosan milyen lekötés. Valaki azt mondja, hogy Ők tőzsdéznek. Most ha elbukják, akkor nekem annyi a pénzemnek?

2012. máj. 8. 00:35
 1/3 kapo1588 ***** válasza:

ismerettség nélkül ne tőzsdézz...

az axanál mitek van?

2012. máj. 8. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sok mindentől függ a dolog. Azt nem írtad le mitek van az Axa-nál, azonban a Fundamentával nem tud versenyezni, ez biztos.
2012. máj. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 tamascs válasza:

AXA Univerzum befektetéssel kapcsolatos tapasztalataimat szeretném megosztani a következőkben.


2011 elején kötöttünk Univerzum unit-link szerződést, mivel nagyon megtetszett a biztosító szerződéshez kapcsolódó Trendvadász szolgáltatása, amivel akkor hirdették az univerzum befektetést. Ez a szolgáltatás arról szól, hogy a biztosító minden hónap adott napján értékeli a trendvadászatban lévő eszközalapok teljesítményét, a legígéretesebbnek tartott alapot kiválasztja és egy automatikus átváltást végez. Ezzel leveszi az ügyfél válláról a terhet, hogy menedzselje a portfólióját a magasabb profit elérése érdekében.

Hogy mi szól az AXA befektetése mellett? Az AXA Univerzum bemutatkozó anyaga szerint:

1,26-2,08% THM

Értékőrzés / növekedés jelzés / trendvadászat befektetési stratégiák

Nincs visszavásárlási táblázat, már 3 év után is a számlaérték 100%-át visszafizeti a biztosító

Nincs vételi-eladási árfolyam


A tisztességes profitról szóló várakozásainkat viszonylag hamar felülírta a biztosító, mikor megkaptuk az első, évfordulós egyenlegértesítőt.


Vannak ugye költségek, ezt mindenki tudja, aki ilyet köt. Szerződéskötési díj, számlavezetés. Az Univerzum esetében van egy jelentősebb költségelvonás, a befizetett összeg 50%-át elvonják a számláról az első három évben. Ez már elég mellbevágó, főleg ha azt is kimazsolázzuk a szerződésből, hogy az az összeg (ami a befizetés fele) fix 2%-kal kamatozik. Ezt ez elvont 50%-ot a biztosító hűségbónuszként adja vissza a biztosító a 4. évtől. Ez a “hűségbónusz” kifejezés is elég érdekesen hangzik annak tükrében, hogy tulajdonképpen a bónusz itt azt jelenti, hogy az első három évben elvont néhány százezer forintot a 4. évtől 12 éven keresztül apránként (a 4. évben a 4%-át, 5. évben 5%-át stb.) fogja visszafizetni a biztosító, miközben ez az összeg addig is 2%-os fix kamatozással járul hozzá profitunkhoz.

A költségelvonás és a hűségbónusz elvonás után maradt egy összeg a számlánkon, amit ténylegesen befektet a biztosító, de nem akárhogyan, hanem trendvadászattal. Megjegyzem, hogy ez nem kötelező, de én pl. kimondottan a trendvadászat funkció miatt kötöttem a biztosítást, főként hogy láttam a trendvadászat bemutatkozó anyagát. Ez a befektetett összeg az első évben a teljes befizetés alig 35%-a!


Itt jöttek a gondok. Amikor megkaptam a számlát, az első amit láttam, hogy kevesebb a számlaegyenleg, mint a befizetett összeg. Persze gondoltam, hogy nem az első évben fogok meggazdagodni, itt vonják el a legnagyobb költségeket. Aztán már csak a befektetett összegre koncentráltam, szerettem volna tudni, hogy teljesít a trendvadász. Hát az hogy szerényen, az elég durva kifejezés, mivel nem hogy profitot termelt, erőteljesen veszteségbe fordult.

Az AXA szerint a trendvadászat célja az emelkedő trendek kihasználása, a csökkenő trendek elkerülése a múltbéli hozamok folyamatos elemzése alapján. Az eszközalapok minősítése során rövid és hosszútávú trendek elemzése alapján választják ki a legígéretesebb eszközalapot trendvadászatra.

A trendvadászat működése igen meglepő, ha közben megfigyeljük a befektetési eszközalapok árfolyamát, az árfolyamok havi változásait, a biztosító által kezdeményezett trendvadász átváltásokat. Ezt viszonylag gyorsan összedobtam egy excel táblába, és hát elég beszédes lett.

A táblázatból az alábbi következtetések vonhatóak le (és ez nem csak én vontam le, hanem a pénzügyi tanácsadóm szerint más is)

az indulástól, az elmúlt 15 hónap alatt a trendvadászat nyereséget ért el 6 hónapban, veszteséget mutatott 9 hónapban. A nyereségek összege 24%, a veszteségek összege -30%.

volt olyan hónap, amikor kiválasztottak trendvadászatra újra egy alapot (A), mi már addig is 9%-ot esett, aztán átváltás után két nappal technikai elváltást hajtottak végre pénzpiaci alapba, annyit esett addig az alap árfolyama; hozzáteszem nem akkor a két nap alatt esett, hanem folyamatosan már másfél hónapja. Következő elváltáskor ismét trendvadászatra jelölték ki A alapot, esett megint majd 3%-ot, aztán újra az A lett a legígéretesebb alap, akkor újra 4,5 %-os esést realizált a hóvégi átváltás. Ez év januártól áprilisig majdnem 16,5% bukta. És ne feledjük, a váltás az mindig profit vagy veszteség realizálást is jelent.

volt olyan, amikor 8% ot emelkedett A alap árfolyama, mégis a következő hónapban más eszközalapba (B) váltották a befektetést. A váltás után (B) alap árfolyama 2,5%-ot esett, mig az (A) alap árfolyama elég meglepően alakult: az elváltás után néhány nappal az alap árfolyama 4 nap alatt 24%-ot emelkedett! Ez lehet a véletlen műve is, de megjegyzem, hogy az alapok alapkezelője kivétel nélkül az AXA, nem pedig független alapkezelők, másrészt kérdéses, hogy egy árupiaci eszközalap árfolyama tavaly szeptemberben hogyan emelkedett 4 nap alatt 24%-ot.

míg az AXA folyamatosan A alapot jelölte ki trendvadászatra, és annak árfolyama sokszor értelmezhetetlenül (lásd 24% 4 nap alatt), vagy csökkenő trendben mozgott, addig több alapban is akár féléves emelkedő trendek alakultak ki.


Az AXA természetesen a szerződésben nem vállal semmit, és ez így van rendjén, ha nem hozamgarantált befektetésről beszélünk. Álláspontom szerint azonban az a bemutató anyag, amivel reklámozták a szerződés megkötésekor a trendvadász funkciót és az abban rejlő lehetőségeket, köszönő viszonyban sincs annak valós teljesítményével. Nem hivatalos információk szerint több szerződőnek is tetemes veszteségei keletkeztek a trendvadászattal.

Az AXA úgy hirdette a biztosítást, hogy nincs visszavásárlási táblázat, a 3. év letelte után a számlaérték 100%-át visszafizeti a biztosító a szerződés megszüntetés esetén. Igen, ez így igaz, viszont ne feledjük, az első három évben hűségbónusz címen a befizetés 50%-át elvonják, tehát három év után a számlán lévő pénz: befizetés - 50% - költségek + profit. Tehát 3 év után a 100% az AXA-nál jó esetben is csak 50%!

Az AXA-nál lehet díjmentesítést is kérni 3 év után, szuper. Csak ha díjmentesítést kérünk, ugrott a hűségbónuszunk is. A hűségbónusz valódi bónuszt a szerződés 16.-évétől jelent, már ha nem vesszük figyelembe a 15 éves kamatveszteséget ami a 2%-os fix kamat miatt ér bennünket.


Mindenki maga dönti el, mit gondol ezek után az AXA Biztosítóról és a szuper befektetési lehetőségeiről, de a döntéskor ne feledjük azt sem el, hogy a magánnyugdíjpénztári reálhozamoknál hogy jártak az AXA ügyfelei.


AXA Másként mint mások. Na hát ebben biztos lehetsz.

2012. máj. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!