Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan és hol kell bankszámlas...

Hogyan és hol kell bankszámlaszámot nyitni?

Figyelt kérdés

üdvözletem

azt szeretném kérdezni, hogy hol érdemes bankszámlát nyitni, ugyanis etargettel szeretnék weboldalamra hirdetést elhelyezni, ehhez pedig a késöbbi pénzösszeg küldéséhez bankszámlaszám szükséges


ismerősöm az OTPt ajánlja

a kérdésem, mit kell tennem, hogyha számlát szeretnék nyitni?

bemegyek az OTPbe és egyszerűen csak annyi, hogy az egyik pultnál kérem, hogy nyissanak nekem egy számlát?

amugy 17 vagyok

választ köszönöm


2009. jún. 23. 15:58
 1/5 anonim válasza:
vannak még más jó bankok is (MKB, Unicredit stb), egyébként csak ennyi, hogy bemész, ja és személyi lakcímkártya legyen nálad
2009. jún. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, bemész a bankba és nyitsz egy számlát, ellőtte nem árt tájékozódni (pl neten), hogy milyen konstrukciók vannak, milyen számlacsomagok, melyiknél mennyi a költség vannak-e kedvezmények stb. Általában nyitáskor kötelező egy minimum összeget is elhelyezni a számlán, azaz befizetni a "pultnál" ahol igényled. Egyébként minden kérdésedre válaszolnak a bankban is.
2009. jún. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ok, köszi a válaszokat :)
2009. jún. 23. 17:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Pillanat, álljunk csak meg, mert 17 évesen nem mindegyik bankban nyithatsz bankszámlát, a szüleid aláírása nélkül meg egyikben sem!!!


Az OTP-nél számodra csak Junior bankszámlát fognak nyitni, ehhez kell az egyik szülő jelenléte, igazolványa, aláírása...

Kérd meg anyukádat vagy apukádat, biztosan szívesen elmennek veled. :D


Az OTP fiókokban sorszámot kell húzni egy automatánál (más bankoknál is ez a rendszer), keress rá a folyószámlanyitás gombra.


Amikor a te sorszámodat írják ki a kijelzőn, mellette lesz az ügyintézőpult száma is : oda kell menned.

Ott szépen előadod, hogy Junior folyószámlát szeretnél nyitni, előkapod az irataidat (szem.kártya, lakcímkártya, diákigazolvány)

A számlanyitáskor valamennyi összeget el kell helyezni a számlán 2000-5000 Ft-ot.


A CIB Banknál azt hiszem ez egyszerűbb, ott elég a szülő aláírása is (előre elkért nyomtatványra?)...

A CIBEZZ-számlacsomag a neked való.


Létezik még a KLIKKBANK-DIÁK számlacsomag, ami az ERSTE Bankhoz tartozik, talán ezt a legegyszerűbb intézni!

[link]

Az interneten igényelheted, utána csak 1x kell bemenni személyesen egy ERSTE Bankfiókba elintézni az aláírásokat, utána mindent az interneten intézhetsz. :D


Az én gyerekeimnek OTP-Junior számlájuk van, de nagyon megbántam, hogy itt nyitottam nekik bankszámlát...

A havi díja viszonylag alacsony (160 Ft), de semmit nem kapunk érte! Minden pénzátutalásra jó magas költséget számolnak még az internetes átutalás esetén is!


A lányom már 18 éves lett, most inkább a K&H Banknál nyitok neki bankszámlát, itt 500 Ft havidíjas csomagban minden benne van, ingyenesek az internetes átutalások, rendszeres megbízások, sőt a MasterCard (dombornyomott, internetes vásárlásra is használható) bankkártyához ingyenes utazási biztosítás is jár, a bankszámlához meg ingyenes élet- és balesetbiztosítás 700ezer Ft értékben! :D

(Ez az "emeltszintű elektronikus számlacsomag".)

Nekem is ez van már évek óta, nagyon jó!

De ezt csak 18 éves korod után igényelheted.

2009. jún. 24. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a tartalmas válaszokat
2009. jún. 24. 10:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!