Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ingatlant szeretnék vásárolni...

Ingatlant szeretnék vásárolni bankon keresztül. Milyen kiadásokra számithatok, mire megveszem az ingatlant? Mennyi pénz kell hozzá? Milyen százalékokal dolgoznak az ügyintézök? Aki már volt ilyenben az segítsen, vagy aki ért ezekhez a dolgokhoz.

Figyelt kérdés
2009. jún. 23. 07:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hítelbírálati díj 1%,közjegyzői díj 1%,adásvételi szerződés 1 % ,hítelfolyósítási díj 1 % a vételárnak ,plusz tulajdonlap másolat,értékbecslői díj,vagyis egy 7 milliós háznál kb 400.000 ft.Az hogy az űgyintézők mennyiért dolgozik nem tudom,mi nekünk az nem volt,ja meg kell lakásbíztosítást kötni és önerő,ami most már állítólag a vételár 30%-a és magas fizetés a magas törlesztőrészlethez,remélem nem vettem el a kedved a lakás vásárlástól.
2009. jún. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

HA a bankon keresztüli vásárlás alatt azt érted, hogy az ingatlan megvásárlásához lakáshitelt vennél fel, akkor a költségek bankonként változóak, mivel van, akik különböző díj elengedési akciókat adnak pl. az ügyfeleknek.

A hitel kapcsán felmerülő sztenderd kezdeti díjak: hitelfolyósítási, bírálati vagy szerződéskötési díj (minden bank más nevet ad neki): ez a hitelösszeg 1-1,5%a (magas finanszírozású hiteleknél ez 2-3% is lehet), értékbecslés 30-37.500 ft, Közjegyzői okirat: ha a bank egyoldalú közokiratot kér, akkor ez a hitelösszeg 0,5%a, ha kétoldalút, akkor ára 1%, fizetni kell a banki bejegyzésért 12.000 ft-ot a földhivatalnak és egy átlag hitelnél szükség van 2 db tulajdoni lapra, melynek ára 2*3000 vagy 4510 ft.

A banki ügyintézők a banktól kapnak fizetést. A hitelügyintézőknél van aki sikerdíjas van aki viszont az ügyféltől nem kér pénzt. A bank mindkét típusú hiteltanácsadónak fizet, csak az egyik típus telhetetlenebb...

2009. jún. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

előző én voltam. Fizetned kell még az adásvételiért 1%-ot, illetve az önerőd, bár ezek nem banki költségek.

Vannak bankok, akik meghitelezik az értékbecslés, folyósítás és tulajdoni lapok árát. Náluk csak a közokiratért és a földhivatali bejegyzésért (12.000 ft) kell fizetni

2009. jún. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
És ne felejtsétek el az illetéket állam bácsinak. Bár ezt akkor is fizeted, ha nem banki kölcsönre veszed a házat/ lakást.
2009. jún. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet!További szép napot!Azért várok még válaszokat.
2009. jún. 24. 04:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!