Mit tehet velem a cég, amely kiküldte a behajtókat, ha nincs semmi a nevemen?
Albérletben élünk. 4 évvel ezelőtt, (sajnos) egyik rokonunk a tudtunkon kívül szerződést kötött a T-mobillal, egy mobilinternetes üggyel kapcsolatban. Ahhoz képest, hogy elvileg, sosem léptük át a határt, ahhoz képest a számlák 20-25-ezerig rúgtak. Valószínűleg nem volt lekorlátozva a netünk, amiről mi nem tudtunk... Sok ilyen magas számjegyű számla után, nem tudtuk tovább fizetni az akkorra már nem használt mobilnetet. Az adósság törlesztődött, és mivel a szerződést bontottunk, így annak "díja" is hozzácsatolódott az amúgy is felhalmazódott összeghez. Így kerekedett ki, közel 250.000-hez.
Kérdésem az lenne, hogy ha a lakás tulajdonosával átírjuk a szerződést, melybe belefoglaljuk, hogy minden háztartási ill. elektronikai és bútor felszerelés, a lakással együtt a BÉRBEADÓÉ, akkor mit tehetnek velünk a behajtók?
Valamint azt is megkérdezném, (mert máshol olvastam) hogy volt olyan személy, akinek a bankszámlájára álltak rá, illetve bankszámláján lévő fizetéshez is hozzányúltak. Ilyet tehetnek bárkivel? Velünk is ez esetben? Ha igen, akkor a fizetésnek a hány százalékát vihetik el?
Sürgős! Köszönöm előre is a válaszokat!!
Igen, az első és leggyakoribb a számlainkasszó, ami azt jelenti, hogy pl. a fizetési számládról a fizetésedből vonnak le valamennyit (asszem max 30%, de valaki írt már 50%-ot is, én mondjuk azt soknak tartom, de valaki javítson ki).
Mivel a felszólítás és az értesítés már megtörtént a végrehajtásról, így a főbérlővel aláíratott papír a tárgyak átruházásának minősül, ami fedezetelvonásként bűncselekmény és büntetendő. Én nem ajánlom!
Ha van a neveden kocsi, vagy a rokon nevén bármi (elvégre ő a szerződő fél, nem?), akkor abból hajtják végre. Ha van az adósnak házastársa, akkor elvileg még a házasság alatt szerzett közös vagyon is képezheti behajtás alapját, de ez nem biztos, csak valaki írta valahol.
Ahogy írta az első, simán letilthatnak a számládról, a fizetésedből, illetve a tárgyaid „kimenekítése” bűncselekmény lenne. Azon kívül, hogy mi garantálja azt, hogy a bérbeadód később visszaadja a te tulajdonodat (hisz átadtad neki).
Viszont az se tiszta, ha egy rokonotok kötött szerződést, ti nem tudtatok róla, akkor miért rajtatok akarják behajtani a pénzt? Ez így büdös egy picit...
nem értem, akkor hozzád mégis mi köze lenne? :D
amúgy kérjen részletfizut a rokonod, adnak. mondjuk havi 10 rongy
Ott kezdődik az egész hogy kell lennie egy végrehajtható okiratnak a végrehajtó kezében akit megbíznak a tartozás behajtásával. Ha ez nincs,akkor nincs miért végrehajtani. Egyébként kis értékű háztartási felszereléseket, műszaki cikkeket nem foglalnak hisz eladhatatlanok, csak a gond van vele.
Elsősorban bankszámlára adják ki az inkasszót,mentes a nyugdíjminimum összege (28.500,-) és a nyugd.min. 4-szeresét el nem érő összeg 50 %-a. Afölött korlátlanul inkasszálható.
Jöv.letiltásnál mentes szintén a 28.500,-.
142.500-ig 33 % tiltható le, e fölött korlátlanul letiltható. (nettó fizuból!!!)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!