Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A végrehajtó elviheti az...

A végrehajtó elviheti az autot ami a nevemen van, de a páromé?

Figyelt kérdés
A párom a nevemre iratta a kocsit,amivel ö is jár...jott egy vegrehajtoi level,hogy fizessek be 1 millio ftot,de ezt nem tudom....elviheti a vegrehajto csak ugy most a kocsit?Vagy meg az plusz idö?Ugy értem most gyorsan átiratja az autot majd a párom nehogy elvigyék...illetve ha irok valakivel adas vetelit visssamenoleg az jo?
2012. ápr. 24. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Elviheti. Nem jó az átiratás, eladás. Amellett, hogy a pénzed veszélybe került, ha átiratod már csalást követsz el, mivel fedezetmegvonást csinálsz. Tehát bűntethető is leszel. Az átiratás már bűncselekmény.
2012. ápr. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Így van, ez bűncselekmény lenne.
2012. ápr. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha házastársak vagytok,akkor úgy is lefoglalhatja gépkocsit ha a másik nevén van (hacsak nem örökség). Ha már lefoglalta,akkor átiratni sem tudod hiszen elidegenítési és terhelési tilalmat is jegyeztetett be rá. Ezt általában előre nem közlik az adóssal. Részletfizetési kérelmet kellene beadni, és törleszteni az adósságot.
2012. ápr. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A végrehajtók is előbb pénzben akarnak hozzájutni a tartozáshoz. Ez azt jelenti, hogy nem mindjárt ingó és ingatlant foglalnak, hanem munkabért vagy egyéb jövedelemforrásokat csapolnak le.
2012. ápr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De nem írtak hogy lefoglalja,hanem ez csak közjegyzői felhívás hogy tartozok...és rendezzem,kocsiról szó se volt,csak megijedtem mert az van a nevemen..de azert eladhatom?
2012. ápr. 25. 13:06
 6/6 A kérdező kommentje:
És hogy hogy nem tudom eladni??? Hiszen csak adás vételi kell,és el van adva az autó....amugy keteskedobe visszük mert párom be akarja cserélni...
2012. ápr. 25. 13:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!