Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet úgy hitelt felvenni,...

Lehet úgy hitelt felvenni, hogy kinéztem egy házat és arra veszem fel?

Figyelt kérdés
tudom, egyenlőre még tájékozatlan vagyok ebben, utána kell járni. Kinéztünk egy házat és arra akarunk hitelt felvenni. Ad a bank a házra? vagy ennek milyen feltételei vannak? köszi előre is!

2012. ápr. 18. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:

persze, hogy ad.

jelzálog kerülaházra

30-50% önerő kell

és természetesen olyan fizetés amiből feltételezhető, hogy tudsz fizetni.

2012. ápr. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és az önerő az hogy működik. 20 millióért árulják a házat, akkor a felét kéne befizetnem önerőnek?
2012. ápr. 18. 18:51
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
attólfügg mennyi a fizutok. 30-50 %-át azaz 6-10 milliót
2012. ápr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
81%

+500 e Ft kezdetben a költségek:

folyósítási jutalék

közjegyző

ilyen-olyan levnások

2012. ápr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Lakáshitelnél 20% a kötelező önerő. Ezt jogszabály írja elő. A legtöbb bank viszont minimálisan 25% önerőt kér. Viszont kérhetnek ennél többet is például a család jövedelmi helyzetére való tekintettel.

Önerő pótingatlannal kiváltható.


Hitelnek vannak kezdeti díjai, de jelenleg is több bankban van olyan akció, ahol ezt részben vagy egészben a bank állja vagy sikeres folyósítást követően a bank visszafizeti.


csak egy példa. van olyan bank, ahol 10millió forintos hitelnél a bank visszafizeti a becslés, közjegyzői okirat díját (kb. 85ezer ft) a tulajdoni lapokat fizeti az ügyfél helyett, szerződéskötési vagy folyósítási díjat nem számol fel és a jelzálogbejegyzési díj az egyetlen költség, ami 12600 ft, de ennek meghitelezésére is van lehetőség.

A ház vásárlásához kapcsolódó illetéket és az adásvételi szerződés ügyvédi díját nem sorolnám a hitel kezdeti díjai közé.


Előttem írták az 500ezer forintos kezdeti díjat. Ezt a fentiekben leírtak miatt enyhén erősnek találom.


üdvözlettel,

Évi

2012. ápr. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a bankkal kell egyezkedni, hanem az ingatlan tulajával is.

A hiteligényléshez be kell adni az adás-vételi szerződést , amit előre meg kell kötni.

Most, hogy az ingatlan piac pang, talán van olyan eladó, aki belemegy egy ilyen "játékba". Azzal ugyanis, hogy megköti az adás-vételi szerződést, nincs biztosítéka arra, hogy a hitelbírálat kedvező lesz, és a vevő megkapja a hitelt. Ha nem kap a vevő hitelt, fel kell bontani a szerződést, s amíg ez a procedúra hónapokig tartott a semmiért, elesett a lehetőségtől, hogy egy fizetőképes vevő megvegye a házát (de ezt vállalja, mikor szerződést köt).


Bonyolítja a helyzetet az önerő, mert azt a tulajnak kell oda adni nem a banknak. A riziko abban van, hogy nem biztos a hitel, ha "foglaló" akkor vissza jár, de ha "előleg" szóval írják a szerződésbe akkor nem jár vissza. Hogy ennek mi értelme van nem tudom, mert a foglaló=előleg, valami eszelős találhatta ki s e miatt én évekig pereskedtem.

2012. ápr. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az előző hozzászólást én írtam, s helyesbítek.


Az "előleg" az ami vissza jár a bíróság szerint, s a "foglaló" az ami nem jár vissza a vevőnek ha meghiúsul az adás-vételi szerződés.

2012. ápr. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!