Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek megéri Bankban...

Kapo1588 kérdése:

Szerintetek megéri Bankban tartani a pénzünk?

Figyelt kérdés
Természetesen nem az egészre gondolok de pl a megtakarításaink 50%-ra, ha szerintetek nem éri meg akkor miben lehet jó?
2012. ápr. 1. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Meg éri.


Nekem volt simán bankban pénzem, de kb havi 300 ft-t hozott. majd anyám rábeszélt egy sima lekötésre, amit ak´rmikor felbonthatok.


3.000.000 Ft.t tettem be

fél év után 130.000Ft-t hozott.

azon gondolkodtam hogy egy 9 milliós lakást max havi 60.000Ft-t tudnék kiadni. az fél év alatt 360.000Ft (habár ebböl adóznom is kellene, és ha elromlik valami a lakáson azt is a tulajnak kell fizetnie)

9 millió meg kb 390.000 hozott volna, és ez tisztán, ebböl nincs más költségem.


férjem 30.000€-t fektett be tavaly értékpapírba. szuper papírok, de tavaly évvégén volt egy kis gond a céggel, és most kb 5000€-t érnek. várakozó álláson vagyunk, de 30.000 soha sem lesz. én elleneztem már az elején, de ez van.

2012. ápr. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
megkérdezhetem mekkora ebkmre raktad be? meg melyik bankba? hát bevallom én eddig nem nagyon szerettem a bankbetéteket de most már elismerem hogy pl jobban megéri mint egy életbiztosítás. főleg hogy ha a kamatos kamatot is hozzá veszem
2012. ápr. 1. 14:11
 3/10 A kérdező kommentje:
ez nem ilyen carbon kredit vásárlás amire gondolsz? Botanoo?
2012. ápr. 1. 16:25
 4/10 anonim ***** válasza:
Vállalkozást fejlesztek külföldön, nem érdekelnek az itthoni banki kamatok.
2012. ápr. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Attól függ - annál mindenképpen jobb a bank, mintha otthon tartod KP-ba, annak ugyanis semmi értelme.


Ha valamibe JÓL befekteted az esélyes, hogy jóval többet hoz, mint egy bank - de számolni kell a kockázattal, hogy bukhatsz!

2012. ápr. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha tartósan akarsz befektetni akkor TBSZ számlát nyiss és abba tedd a pénzed. 5 év múlva adómentes lesz a teljes nyereség!


Az meg óriási baromság hogy nem biztonságos a bankbetét! Aki ezt írta az hazudik vagy épp be akar húzni téged valami "tuti bizniszbe"!

Az OBA garantálja a betétedet és tutira megkapod! Bár annak is kicsi az esélye hogy csődbe megy egy bank!


természetesen az igaz hogy vannak nagyobb hozamot hozó befektetési lehetőségek de hogy a bankbetét ne lenne biztonságos az hülyeség!


A lakás mint befektetés necces.

9 milláért nem kapsz olyan lakást amit utána havi 60-ért tudsz kiadni... Inkább a 45-höz lesz közelebb.

Ebből kétféle képpen adózhatsz(összevontan vagy külön) de mondjuk vegyünk rá 25%-ot. Vagyis 36-nál vagy mint bevétel. és ezután jön hogy jó albérlőt találj mert ha lelakja akkor megszívtad. És a felújításról, rendbetételről és egyebekről nem is szóltunk!


De ha valakinek van egy ingatlana amiben van egy havi 60.000+rezsit fizető bérlő az szóljon mert csinálok neki nagy bizniszt és adok 9.500.000-öt :))))

2012. ápr. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mind a 8 százalék adómentes lesz? Az igen :)
2012. ápr. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

elsö vagyok:


zoli: pont ezért írtam egy max árat hogy 60 ezer. nem vagyok tisztában az otthoni árakkal, mert külföldön élek, de 10 éve volt egy lakásom ami 7 M ért és 45-t adtam ki pedig lepukkant volt. ezért gondoltam a 9-60 ezerre.

de ugye ahogy számolgattam akkor sem éri meg ingatlanba ha 60-t megkapnád.


Szóval kérdezö nekem a raiffeisennél van számlám, sima egyszerü lekötést csináltam. bementem és mondtam, hogy szeretnék egy olan lekötést, ami hoz nekem valamit, de bármikor hozzá férhetek a pénzemhez. ès ezt ajánlotta a csaj, mert ezt online bankinggal is elérhetem.

2012. ápr. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyébként én még ajánlanám az államkötvényt amit hírdettek is. 10%-ot hoz ami brutál jó és biztos is.

Az egy más kérdés hogy 10%-os finanszírozás mekkora katasztrófa az államnak de valaki úgyis megveszi és az szépen kaszálhat vele. Ha az te vagy Kérdező akkor te :)

2012. ápr. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Egyetértek az előttem szólóval :)

Államkötvény : 2015/J vagy 2017/I.

Az Államkincstárba menj be, nyiss tartós befektetési számlát, utald át a pénzt és vedd meg a papírt. 9,3 és 9,5% a hozam. Örökösödési adó mentes, úgy működik, mint egy internetbank, látsz mindent. Biztonságos, mert csak a megadott bankszámládra lehet róla (vissza)utalni, máshova nem.

Ui: ha simán lekötöd bármelyik bankbank a pénzed, ők is állampapírt vesznek belőle, csak neked kisebb kamatot adnak :))

2012. ápr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!